Automobilka Volkswagen postaví novou továrnu na elektromobily

foto Pohled na výrobu elektromobilů v továrně VW Cvikov.

Největší evropská automobilka Volkswagen se hodlá po delší době pustit do výstavby zcela nové továrny na elektrická auta. Rozhodnutí, jak uvedla agentura Reuters, by mělo padnout již v březnu.

O přesném umístění se ještě jedná, nicméně mělo by to být nedaleko hlavního výrobního závodu ve Wolfsburgu.

Jedná se o změnu přístupu ze strany současného vedení Volkswagenu. Až dosud se totiž budování nových montážních závodů plánovalo hlavně v zahraničí (naposledy třeba v Turecku), v zemích, kde jsou nižší mzdové náklady. Stávající závody na území Německa se pak modernizovaly a měnila se v nich výrobní náplň.

V nové továrně by měly vznikat modely, které jsou zahrnuty do projektu Trinity. Nejprve je v plánu sedan, který má plnit roli jakési vlajkové lodi značky Volkswagen.

Pro tyto vozy technici Volkwaen vyvíjejí novou platformu, která mimo jiné umožní superrychlé dobíjení. Hovoří se o stejném tempu plnění baterií elektřinou jaké je dnes obvyklé při tankování nádrže klasického spalovacího auta.

Rovněž mají být tyto vozy schopné plně autonomní jízdy, i když zpočátku bude tato funkce zřejmě podstatně omezena.

Nová továrna navíc umožní díky novým technologiím podstatně efektivnější výrobu aut než dosud. Tím Volkswagen reaguje na značku Tesla, která navíc již brzy začne produkovat své vozy u Berlína.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď