Živě: Debata na téma Česko a evropské fondy

foto Na Šumavě začal sedmiletý projekt obnovy mokřadů a rašelinišť LIFE for mires za 150 milionů korun. V Národním parku Šumava a v menší míře i v sousedním Národním parku Bavorský les bude obnoveno 2059 hektarů ploch, z toho 1672 hektarů rašelinišť a mokřadů. Dlouho připravovaný projekt, který vrátí vodu zpět do krajiny, podpořila EU v programu LIFE. Na snímku z 26. října 2018 je zablokovaný odvodňovací kanál.

Členské státy Evropské unie stejně jako Česká republika dočerpávají i v letošním roce prostředky z evropských fondů za období 2014 až 2020, letošek je současně druhým rokem nové finanční sedmiletky na léta 2021 až 2027. Nakolik je Česko připraveno na přijetí dalších plateb z EU, dnes zodpoví druhá hybridní debata Centra speciálních projektů ČTK Protext.

On-line debaty na téma Česko a evropské fondy v letech 2021 až 2027 se od 15:00 zúčastní náměstkyně ministra pro místní rozvoj pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Daniela Grabmüllerová a ekonomická expertka pražského zastoupení komise Pavlína Žáková, analytik České spořitelny pro záležitosti EU a někdejší člen poradního Evropského hospodářského a sociálního výboru Petr Zahradník a redaktor Igor Záruba.

Partnery pořadu jsou Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (Národní orgán koordinace procesu čerpání) a tuzemské zastoupení Evropské komise.

Živé vysílání je součástí plnění grantu Peníze pro lepší Evropu, který získala ČTK Protext od Evropské komise. Jeho posláním je komunikovat politiku soudržnosti a vysvětlovat veřejnosti, kam míří evropského peníze a na co byly v Česku konkrétně použity. Grant trvá od 1. září loňského roku a skončit má 31. srpna 2022. Jeho domovskou adresou je speciál Českých novin https://www.ceskenoviny.cz/special/eu-penize/.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď