Vlastníci původních Mini dostanou nabídku na přestavbu na elektromobil

foto Vozy Mini.

Britská automobilka Mini hodlá začít oslovovat majitele první generace klasického hatchbacku s nabidkou na přestavbu jejich vozu na čistě elektrický pohon.

Značka v tiskové zprávě informovala, že přestavba je vratnou záležitostí. Pokud se zákazník pro tuto konverzi rozhodne, bude původní spalovací agregát z automobilu demontován, dostane příslušné označení a bude náležitě uložen pro případné pozdějí opětovné použití. Na samotném voze také nebudou udělány žádné nevratné změny.

Pohon poté zajistí elektromotor s výkonem 90 kW, který je schopen vůz rozjet z klidu na stokilometrovou rychlost během devíti sekund.

O kapacitě baterie se zatím Mini v tiskové zprávě nezmiňuje. Energie, která v ní bude uložena po jednom nabití, by však měla vystačit na ujetí zhruba 160 kilometrů. Předpokládá se tedy hlavně městské používání takto upraveného Mini.

Vzhledem k malé kapacitě vysokonapěťové baterie nebude možné rychlé dobíjení stejnosměrným proudem. Vestavěná palubní dobíječka umožní dobíjecí výkon 6,6 kWh.

O ceně této přestavby se zatím Mini nezmiňuje. Podrobnosti hodlá zveřejnit později. Už nyní se ale chlubí tím, že tato aktivita skvěle zapadá do jejího budoucího směřování směrem k cirkulární ekonomice. Při vytváření vozu Mini Recharget totiž není nutno vyrábět žádné nové karosérie a další díly, ze kterých se každý automobil skládá. Navíc zákazníci budou moci využívat svůj oblíbený automobil opět třeba také v místech, kde vznikly nízkoemisní zóny, a kam je jim tedy již nyní vjezd zapovězen.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď