Také Nio představilo vůz s dojezdem přes 1000 kilometrů

foto Nio ET5

Čínská značka Nio odhalila svůj nový elektrický sedan. Model ET5, který se má stát přímou konkurencí například pro Teslu Model 3, měří na délku 4,79 centimetrů a na výšku pouze 150 centimetrů.

Fotogalerie

Automobilka informovala také o tom, že základní cenovka její novinky bude činit něco málo přes čtyřicet tisíc amerických dolarů. Tento údaj je ovšem třeba brát s rezervou, neboť se jedná o cenu za vozidlo bez baterie. Tu si pak budete pronajímat za nejméně 150 dolarů měsíčně.

Nio ET5 se bude nabízet se třemi variantami kapacity baterie. Ta základní je schopná absorbovat 75 kWh, prostřední rovnou stovku a největší 150 kWh.

Právě té by se měl týkat zmiňovaný dojezd více než 1000 kilometrů. Ovšem, ani tady není vše zcela jasné. Nejenže totiž tento údaj není homologován podle cyklu WLTP, ale ani podle staršího a méně přísného NEDC, nýbrž podle čínské normy CLTC. Varianta s nejmenší baterií má být na jedno nabití schopna ujet 550 kilometrů.

Auto bude vybaveno dvěma elektromotory, z nichž každý pohání jednu nápravu. Dohromady disponují výkonem téměř 500 koňských sil a rovněž díky točivému momentu 700 Nm zrychlí vozidlo z nuly na sto  kilometrů v hodině během 4,3 sekundám.

Nio do útrob zabudovalo také technické řešení, které umožní autonomní jízdu. Například je vybaveno Lidarem, 11 kamerami a rovněž dvěma vysoce přesnými lokalizačními jednotkami.

Nio ET5 bude dostupné také ve vybraných evropských zemích. Už příští rok si ho budou moci koupit zákazníci v Německu, Norsku a Nizozemsku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď