Svaz dovozců automobilů bude žádat podporu elektromobility i od nové vlády

foto Ilustrační foto - Dobíjení elektromobilu Hyundai Ioniq 5

Podporu pro zákazníky, kteří si hodlají pořídit nové vozy s nulovými emisemi i ty, kteří kupují automobily s pohonem plug-in hybrid a emisemi CO2 do 50 gramů, bude Svaz dovozců automobilů požadovat také po rodící se nové vládě Petra Fialy.

V průběhu veletrhu e-Salon to pro Autonaelektřinu.cz uvedl jednatel společnosti Porsche Česká republika Jan Hurt.

Podle původního návrhu by pro “čisté” elektromobily měla výše podpory činit 200 000 Kč, pro plug-in hybridy polovinu této sumy.

“My nechceme, aby toto opatření trvalo nějak výrazně dlouhé období. Myslím ale, že nějaké dva roky by byly adekvátní pro to, aby se nastartoval zájem veřejnosti o elektromobilitu.

S podobnou iniciativou již Svaz dovozců přišel v první polovině tohoto roku. Vláda Andreje Babiše však žádnou podporu elektrickým a elektrifikovaným vozům nezavedla.

Podle Jana Hurta se bez takové podpory ještě dále prohloubí rozdíl mezi tržními podíly bezemisních   vozů v České republice a ve velké části západoevropských zemí. “Stále se mě v Německu ptají, jak je možné, že elektromobily a plug-in hybridy mají dohromady v této zemi více než čtvrtinový podíl a u nás jsou to pouopouhá tři procenta,” uavřel.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď