21. kolo ELH: Třinec přestřílel Liberec, Plzeň podlehla Kometě

foto Utkání 21. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec, 27. listopadu 2020 v Třinci. Zleva Marian Adámek z Třince, Jan Zahradníček z Třince a Marek Zachar z Liberce.

Praha - Hokejisté Třince se po zápasech 21. extraligového kola posunuli do čela tabulky před Plzeň. Pomohla jim k tomu lépe zvládnutá přestřelka s Libercem a těsná porážka Škody s Brnem. Těsně za Indiány je Sparta, která zvládla lépe přímou bitvu o třetí místo v Hradci Králové. Druhý úspěch - opět při utkání venku - zaznamenal nováček mezi elitou České Budějovice.

Třinečtí porazili na svém ledě Liberec 6:4 a zvítězili i v šestém domácím zápase sezony. Oceláři prohrávali v osmé minutě 0:2, ale na začátku druhé třetiny už vedli 3:2. Polovinu branek obou týmů vstřelili obránci, vítěznou si připsal Jan Jaroměřský. Jednou skóroval v dresu vítězů Matěj Stránský, který má na kontě 13 gólů z dvanácti zápasů.

Brňané vyhráli na ledě Plzně 2:1 a uspěli teprve podruhé z posledních pěti zápasů. Hráči Komety se ujali vedení v první třetině a na vyrovnání domácích na začátku závěrečné části dokázal odpovědět svým devátým a nakonec i vítězným gólem Peter Schneider.

Královéhradečtí hokejisté prohráli se Spartou 1:2. Východočeši tak po úterní porážce s Třincem (0:3) podruhé za sebou doma nebodovali, přestože skórovali jako první zásluhou Jakuba Orsavy. O obrat Pražanů se postarali David Tomášek a Matúš Sukeľ, který rozhodl v čase 50:53.

Hráči Mladé Boleslavi potvrdili dobrou formu a po přesvědčivém výkonu v úterý proti Karlovým Varům (11:4) zvítězili v dnešním duelu také na ledě Olomouce. Po bezbrankové první třetině se hosté dostali ve druhé části do tříbrankového vedení a ve třetí třetině náskok udrželi. U všech tří gólů si připsal asistenci David Šťastný, nulu uhájil díky 25 zákrokům brankář Jan Růžička. Hanáci prohráli potřetí za sebou.

Hokejisté Karlových Varů udolali Vítkovice 2:1 v prodloužení. Západočeši tak odčinili úterní debakl 4:11 z Mladé Boleslavi, přestože inkasovali jako první a prohrávali ještě v polovině základní hrací doby. Pak ale vyrovnal Jan Hladonik a v čase 62:24 se podílel asistencí i na rozhodující trefě jiného útočníka Martina Kohouta.

Nadále poslední mužstvo posledních Českých Budějovic vyhrálo ve Zlíně 3:2, oplatili Beranům tři dny starou prohru 1:4 z vlastního ledu a oslavili ve třináctém utkání v sezoně teprve druhé vítězství. Nováček i díky dvěma gólům Alberta Michnáče opět uspěl venku a navázal na týden starou výhru z Ostravy nad Vítkovicemi 7:0. Berani prohráli pátý z posledních šesti duelů a podruhé za sebou vyšli doma naprázdno.

Hokejisté Pardubic zdolali Litvínov 2:1 a vyhráli druhý ze tří zápasů pod novým trenérem Richardem Králem. V čase 40:58 rozhodl o úspěšném završení šestizápasové série domácích duelů Dynama slovenský obránce Juraj Mikuš. Východočeši dokázali porazit Vervu po třech prohrách ve vzájemných soubojích za sebou.

Statistika zápasů 21. kola extraligy:

--------

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Chmielewski (F. Zadina, Marcinko), 20. M. Adámek (Miloš Roman, O. Kovařčík), 22. P. Vrána (F. Zadina, D. Musil), 36. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, M. Kovařčík), 59. M. Doudera - 4. Rosandič, 8. Filippi (T. Rachůnek, P. Jelínek), 33. Lenc (Rosandič, Birner), 58. Knot (Birner, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Kika - Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7, navíc F. Zadina, M. Stránský (oba Třinec) oba 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Orsava (V. Růžička ml., Hronek) - 19. Tomášek (Sobotka, Němeček), 51. M. Sukeľ (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Paulovič (Ďaloga), 41. J. Mikuš (Claireaux) - 12. Jarůšek (Demel, Irving). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. F. Suchý (Gulaš) - 18. J. Zbořil (Klepiš, L. Horký), 49. Schneider (P. Holík, J. Zbořil). Rozhodčí: Pražák, R, Svoboda - Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Hladonik (D. Kaše, Flek), 63. Kohout (Pulpán, Hladonik) - 7. Marosz (Dej). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Bryška, Axman. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Bez diváků.

PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Herman (J. Svoboda, Řezníček), 59. P. Sedláček (Karafiát, D. Nosek) - 2. Gilbert (Pýcha, A. Raška), 3. Michnáč (A. Raška, Plášil), 44. Michnáč (A. Raška, Gilbert). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Hynek, Votrubec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Bez diváků.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. R. Zohorna (D. Šťastný), 26. Jääskeläinen (Ševc, D. Šťastný), 35. Pláněk (D. Šťastný, Lunter). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:7, navíc Kolouch (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sobota 28. listopadu - předehrávka 22. kola:

15:15 HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera (vzájemný zápas v této sezoně: 5:4 v prodl.; O2 TV Sport).

Neděle 29. listopadu - 22. kolo:

15:30 PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary,

16:00 BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice, HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov (3:1),

17:00 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec, Madeta Motor České Budějovice - HC Olomouc.

18:00 HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové (ČT Sport).