ABB má novou výkonnou nabíječku

foto Dobíjecí stanice elektromobilů Terra 360 od společnosti ABB.

Jednak výkonem a jednak schopností dobíjet současně až čtyři elektrická vozidla zaujme nový typ dobíjecí stanice společnosti ABB. Terra 360, jak zní její obchodní označení, se začne v Evropě nabízet ještě před koncem letošního roku.

Z technických parametrů vyplývá, že při připojení čtyř elektromobilů se jedno vozidlo bude dobíjet výkonem 180 kW, dvě další výkonem 90 kW a to poslední se bude muset spokojit s nabíjením střídavým proudem s výkonem 22 kW.

Výrobce zdůrazňuje, že oproti jiným typům stanic jsou připojovací kabely řešeny podstatně ergomičtěji. Připojení konektor k vozidlu tak bude vyžadovat výrazně menší sílu než dosud. Vylepšen byl také informační displej, který upozorňuje na zbývající dobu do optimálního nabití baterie.

ABB předpokládá, že tyto nabíjecí stanice budou umísťovány v areálech čerpacích stanic, na parkovištích obchodních center, ale také ve firmách, které provozují elektrické osobní nebo užitkové vozy.

Velikostí se stanice nijak zásadně neliší od jiných stojanů umožňujících rychlé dobíjení. Na výšku měří stojan 190 centimetrů, hloubka činí 88 a šířka 56,5 centimetru.

ABB již zákazníkům na celém světě instalovalo 21000 stejnosměrných dobíjecích stanic a 440 000 dobíječek se střídavým proudem.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď