Zasedá další fórum občanů EU

foto

Evropský parlament ve Štrasburku hostí v pořadí třetí diskusní panel obyvatel Evropské unie. Debata potrvá do nedělního odpoledne. Hlavními tématy budou změny klimatu, životní prostředí a zdraví.

Evropské debatní panely, kterých jsou čtyři coby součást Konference o budoucnosti Evropy, představuje jeden z ústředních pilířů celého projektu. Jeho zakladateli jsou Evropský parlament, Rada EU a Evropská komise.

Každý panel bude z jedné třetiny tvořen mladými lidmi ve věku 16 až 25 let, přičemž bude respektováno vyvážené zastoupení žen a mužů. V zájmu posílení transparentnosti budou plenární jednání panelů (tj. diskuse všech 200 občanů) živě přenášena na vícejazyčné digitální platformě konference ve 24 jazycích. 

Od září 2021 do ledna 2022 jsou v plánu všechny čtyři panelové diskuse. Ve vícejazyčném prostředí se účastníci každého panelu sejdou vždy třikrát, aby postupně diskutovali o těchto vybraných tématech:

1) silnější hospodářství, sociální spravedlnost, zaměstnanost / vzdělávání, mládež, kultura, sport / digitální transformace;

2) evropská demokracie a hodnoty, práva, právní stát, bezpečnost;

3) změna klimatu, životní prostředí a zdraví a

4) EU ve světě a migrace.

Každý panel se sejde jednou, aby zahájil svou práci před dalším plenárním zasedáním konference ve dnech 22.–23. října. Během prvních zasedání budou panely diskutovat o různých představách občanů o budoucnosti a vyberou si, na která dílčí témata se chtějí zaměřit. Vyberou také své zástupce na plenární zasedání konference.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď