Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

foto Petr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta jako technický projektový vedoucí. Za nejkrásnější okamžiky ve své práci považuje ty, kdy se podaří nový produkt certifikovat.

Petr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tato firma takto ani nejmenovala. Petr má tedy zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Fotogalerie

Petr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta jako technický projektový vedoucí. Podílí se na tvorbě architektury, definování a zadávání úloh, jejich plánování a následném zpracování podle priorit a projektových procesů. To, co jeho tým vyvíjí a testuje, je modulární systém napájení komponent pro průmyslovou automatizaci.

O co přesně jde? „Představte si, že máte systém postavený z různých zařízení, a tahle zařízení samozřejmě ke své činnosti potřebují energii. Když však v elektrické síti nastanou výpadky, tak se naše zařízení postará o to, že zařízení jsou nějakou dobu zásobována energií ze záložní baterie. Souběžně hlásíme do sledovacích systémů výpadek, čímž umožníme korektní vypnutí systému jako takového,“ vysvětluje Petr podstatu zařízení, která jeho tým vyvíjí.

Tím jeho snažení nekončí, vše se uzavírá až certifikací nové verze produktu. Tento moment přináší Petrovi největší uspokojení. „Nejkrásnější okamžiky v mé práci jsou, když se nám podaří náš produkt certifikovat. Certifikace je něco, co musíme každoročně absolvovat, a je to vlastně takové ohodnocení výsledků naší práce,“ vypráví Petr. 

Na konkurenci se nehraje, pracujeme týmově

Jsou to všechny výše zmíněné etapy dohromady, co Petra na práci baví: komunikace s lidmi i specifická komunikace se zařízeními, která jeho tým vyvíjí a testuje tak dlouho, dokud není vše perfektní.

To, že komunikace v Advantě funguje dobře, dokládá fakt, že ačkoli je Petr o generaci starší než většina jeho kolegů, i tak si s nimi rozumí. „Spolupracuje se mi s nimi opravdu velmi dobře, známe se spolu dlouho, rozumíme si, pomáháme si,“ shrnuje lapidárně příjemnou pracovní atmosféru Petr a dodává: „Nehraje se na konkurenci, pracujeme jako tým a snažíme se společně, aby výsledný produkt byl kvalitní, aby s ním byl náš zákazník spokojený. Takže když to srovnám s mými předchozími pracemi, mohu říct, že je tady prostředí, ve kterém je příjemné pracovat.“

Do tohoto příjemného pracovního prostředí nyní Advanta shání nové pracovníky a Petr má celkem jasnou představu, jak by jeho budoucí kolega měl vypadat. „Měl by být otevřený novým myšlenkám, měl by se umět zeptat, měl by umět spolupracovat, ale rozhodně by ho práce měla bavit. Určitě to nemusí být seniorní programátor, vždyť v našem týmu máme i dva studenty,“ zdůrazňuje. 

Během do práce a z práce

Ve svém volném čase rád čte, ale snaží se rovněž o to, aby jeho tělo nezahálelo. Věnuje se běhání, přičemž někdy se tímto způsobem dopravuje i do práce a z práce. V oblibě má také plavání a už se zase těší z toho, že bazény jsou opět otevřené. 

Přidejte se k Siemens Advanta

Siemens Advanta zaměstnává v České republice přes 300 odborníků, v Evropě pak více než tři tisícovky. Dlouhodobě se podílí na procesu vývoje produktů Siemens a identifikuje nové trendy na trhu s cílem naplňovat potřeby zákazníků prostřednictvím inovativních koncepcí a řešení.

V současné době Siemens Advanta hledá nové kolegy na místa vývojářů softwaru, programátory Linux a testery. Nová místa nabízí v Praze, Plzni a Brně. Zkušení vývojáři, absolventi a studenti technických oborů se mohou s nabídkou volných míst seznámit na www.siemensvyvojar.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pátek 9. června 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď