Nissan odhalí svoji novou elektrickou dodávku na konci září

foto

Japonská značka Nissan hodlá nahradit svůj letitý užitkový model Nissan e-NV 200 novým typem elektrické dodávky. Automobilka již zveřejnila datum premiéry, která je naplánována na 27. září a doprovodila ho dvěma upotávkovými obrázky a krátkým videem.

Z toho je ovšem patrné pouze to, že stejně jako u svých dalších elektromobilů zachová Nissan dobíjecí otvor uprostřed přídě pod logem, a že nákladový prostor dostane v zadní partii dvoukřídlé dveře.

I když to zatím nikdo oficiálně nepotvrdil, je vysoce pravděpodobné, že auto využije techniku, která je připravovaná rovněž pro Renault Kangoo E-Tech Electric a Mercedes-Benz EQT.

Tudíž by vůz měl pohánět elektromotor s výkonem 75 kW a točivým momentem 245 Nm.

V podlaze bude umístěna baterie s kapacitou 44 kWh. To (v případě bratrského Renaultu) vystačí na ujetí 275 kilometrů podle měření v režimu WLTP.

Nabíjení je možné jak z wallboxu pomocí vestavěné nabíječky s výkonem 11 kW nebo u veřejných rychlodobíjecích stanic. V takovém případě pak může elektřina proudit nabíjecím výkonem až 75 kW.

Do prodeje by se nový model Nissanu měl dostat v průběhu příštího roku, stejně jako další elektromobil, kterým je crossover Ariya.

Dosud Nissan v Evropě prodal přes čtvrt milionu svých elektromobilů, zejména šlo o model Leaf.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď