Prozkoumali jsme nový elektrický Renault Mégane. Premiéru měl v Mnichově

foto Elektromobil Renault Mégane.

Jednou ze světových premiér, které se odehrály během prvního tiskového dne veletrhu IAA v Mnichově, byla také nová generace Renaultu Mégane E-tech. Ten pohání výhradně elektromotory. Jedná se o crossover, tedy jakéhosi křižence mezi automobily kategorie hatchback a velkoprostorový vůz (MPV).

Fotogalerie

Na délku měří 421 centimetrů, a jak jsme si vyzkoušeli, vnitřek je solidně prostorný. Také vzadu můžou cestovat bez omezení také napdrůměrně vzrostlí dospělí lidé.

Stejně tak naprůměrně velký je zavazadlový prostor. Renault udává objem 420 litrů, přičemž prostor v něm nemusejí zabírat dobíjecí kabely. Pro ně je určena schránka pod podlahou, do které se vejde ještě dalších 22 litrů. Jedinou vadou na kráse je podle našeho zjištění přímo v Mnichově vysoká nakládací hrana.

Interiér v přední části vozu je kompletně nový. Například volič režimů je umístěn na sloupku volantu, tlačítko elektrické parkovací brzdy se přestěhovalo vlevo od volantu. I ten je nový – má nepravidelný tvar a na svých vodorovných ramenech dotykové ovládací plošky.

Dominantou je na výšku orientovaný multimediální displej s úhlopříčkou 12 palců. Středová konzole má dvě výškové úrovně. Do té horní lze odložit mobilní telefon, do té spodní peněženku, klíče a další drobnosti.

Nový Mégane se bude dodávat se dvěma výkonovými úrovněmi pohonné jednotky a dvěma kapacitami vysokonapěťové baterie. Levnější verze dostane motor s výkonem 95 kW (130 koní) a baterii s kapacitou 40 kWh. Díky zásobě energie v ní ujede na jedno nabití 300 kilometrů.

Druhá verze bude mít motor se schopností poskytnout sílu 160 kW (218 koňských sil) a baterii s kapacitou 60 kWh. S ní pak dojezd činí 470 kilometrů.

Silnější verze zrychluje z nuly na sto kilometrů v hodině během 7,4 sekund. Nejvyšší rychlost bude omezena na 160 kilometrů v hodině.

Ceník vozu hodlá Renault odtajnit v únoru příštího roku. První vozy pak dodá na trh v březnu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď