Nový koncept Cupra je také předzvěstí malé elektrické Škody

foto Koncept ektromobilu Cupra.

Automobilka Cupra, která je odnoží španělského Seatu, představila sadu informací a pár technických údajů o studii Cupra UrbanRebel Concept.

Fotogalerie

Jedná se o malý sportovní automobil s délkou 408, šířkou 179,5 a výškou 144,4 centimetru. Ještě pozoruhodnější jsou jeho výkonové parametry. Trvalý výkon elektromotorů, které ho pohánějí, totiž činí 340 koňských sil a krátkodobě ho lze navýšit až na 435 koní. Zrychlení z nuly na sto pak činí pouze 3,2 sekundy.

Tuto techniku by, podle názoru redakce Autonaelektřinu.cz, mohla využít chystaná elektrická verze rallyového závodního vozu Škody Auto.

Technický základ, kterým je zkrácená platforma MEB pro elektromobily koncernu Volkswagen, kromě Cupry použijí také značky Seat, Volkswagen (model se jménem ID.2) a Škoda. Jejich městská auta samozřejmě dostanou elektromotory s podstatně menšími výkony.

Tyto vozy mají být uvedeny na trh v rocce 2025. Všechny budou sjíždět z výrobních linek hlavní továrny Seatu ve španělském Martorellu. Počítá se s roční kapacitou 500 000 kusů.

Ve fyzické podobě bude koncept Cupra UrbanRebel přítomen na přehlídce mobility v Mnichově během příštího týdne.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď