Nio chystá značku pro “obyčejné” lidi

foto Ilustrační foto - Nio - jeden ze současných modelů ES6

Automobilka Nio, která je obecně vnímána jako čínská Tesla, připravuje založení nové značky. Její logo bude umisťováno na elektromobily určené pro široké vrstvy obyvatelstva.

Generální ředitel společnosti Nio Wiliam Li oznámil, že již byl vytvořen základní tým vedoucích přestavitelů. Pozice nové značky má prý být podle něho podobná jako je v současné době mezi Audi a Volkswagenem či Lexusem a Toyotou.

Nic o ceně, za kterou by vozy nové značky chtěl prodávat, zatím neuvedl. Jediným malým vodítkem je další výrok Wiliama Li o tom, že ani tato nová značka nebude chtít konkurovat současným nejlevnějším elektromobilům, kterým je například Wuling Hong Guang Mini EV, které lze v základním provedení koupit již za příbližně sto tisíc korun.

V současnosti je Nio vnímána spíše jako prémiová značka, která na domácím trhu prodává své modely ES6 a ES8 (obě jsou SUV) a EC 6 (crossover střední velikosti) za ceny, které v přepočtu odpovídají zhruba jednomu milionu českých korun.

Právě nyní zahájila dodávky svých vozů na první evropský trh – do Norska a hodlá ve své expanzi pokračovat. Rovněž na našem kontinentu plánuje vybudování sítě výměnných stanic pro baterie.

Příští rok chce Nio začít prodávat svůj první sedan s označením ET7. Tento automobil je přímým konkurentem pro Teslu Model S.

Ostatně vůči Tesle se Nio také vymezuje. Chce nabízet své vozy za nižší ceny, avšak s lepšími parametry než tato americká automobilka.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď