Lidé mohou očkování proti covidu či test prokázat aplikací Tečka

foto Žena s mobilním telefonem - ilustrační foto.

Lidé mohou od 30. června prokázat očkování proti covidu-19, test či prodělání nemoci prokázat mobilní aplikací. Na twitteru o tom informovala Chytrá karanténa. Nejprve byla aplikace dostupná pro majitele telefonů s operačním systémem od firmy Apple, od podvečera i pro mobilní telefony se systémem Android.

"Pokud máte iPhone, můžete si hned teď stáhnout naši národní aplikaci, díky níž se můžete prokázat platným očkováním, testem nebo potvrzením o prodělané nemoci u nás i v EU," uvedla Chytrá karanténa. Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) poté na twitteru uvedla, že aplikaci Tečka si mohou stáhnout i lidé se zařízením se systémem Android.

aplikaci je podle údajů z App Store možné evidovat potvrzení i pro více lidí najednou. U certifikátů se rovněž zobrazuje, kolik času například zbývá do vypršení platnosti testu na covid-19.

Potvrzení o bezinfekčnosti musí lidé dokládat při návštěvě některých akcí či při cestování. Dosud si lidé mohli potvrzení o tom, kdy dostali vakcínu, kdy měli negativní test na covid-19 nebo kdy se u nich nákaza prokázala, stáhnout z Očkovacího portálu občana.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď