Konference o budoucnosti Evropy: první plenární zasedání

foto

Zítra, tedy v sobotu 19. června, se ve Štrasburku bude konat zahajovací plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropy. Plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropy bude živě vysíláno na EbS+. Výňatky z akce budou rovněž k dispozici na EbS po skončení zasedání. Zasedání bude rovněž vysíláno na stránkách multimediálního centra EP i na parlamentním facebookovém profilu. Veškeré videozáznamy, audio a fotografie budou k dispozici ke stažení

Plenární zasedání konference se bude skládat ze 108 poslanců Evropského parlamentu, 54 zástupců Rady EU (dva z každého členského státu) a tří členů Evropské komise, jakož i 108 zástupců všech vnitrostátních parlamentů, zastoupených rovnocenně, a z občanů. 108 Evropanů bude diskutovat o nápadech vycházejících z panelových diskusí občanů či mnohojazyčné platformy: 80 zástupců z panelových diskusí evropských občanů, z nichž alespoň jedna třetina bude mladší 25 let, a 27 z panelových diskusí jednotlivých členských států či akcí spojených s konferencí a předsedkyně Evropského fóra mládeže. Proces výběru zástupců občanů bude brzy dokončen.

Z českých poslanců zastupují EP na plénu místopředsedkyně této instituce Dita Charanzová (Renew Europe) a dále europoslankyně Markéta Gregorová (Greens/EFA), Radka Maxová (S&D) a Michaela Šojdrová (EPP).

V plénu zasedne také 18 zástupců z výboru regionů a Evropského hospodářského a sociálního výboru spolu s 8 delegáty z řad občanské společnosti a sociálních partnerů.

Stručné shrnutí fungování, složení a cílů konference zde.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď