Konference o budoucnosti Evropy: slavnostní zahájení ve Štrasburku

foto Francouzský prezident Emmanuel Macron na konferenci o budoucnosti Evropy v Evropském parlamentu.

Nedělní slavnostní zahájení konference o budoucnosti Evropy spustilo proces diskusí o budoucnosti Evropy založený na účasti občanů, na němž se společně dohodly Evropský parlament, Rada EU a Evropská komise.

Evropský parlament u příležitosti Dne Evropy 2021 ve Štrasburku hostil slavnostní zahájení konference o budoucnosti Evropy.

Oslava Dne Evropy

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, předseda Evropského parlamentu David Sassoli, portugalský premiér António Costa a francouzský prezident Emmanuel Macron na konferenci o budoucnosti Evropy v Evropském parlamentu.Po uvítacím projevu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přednesli předsedové tří orgánů EU projevy zaměřené na vizi budoucí Evropy. Spolupředsedové výkonné rady konference poté odpovídali na dotazy občanů z různých členských států EU. Fyzicky přítomni byli také studenti programu Erasmus ze zemí napříč EU a členové výkonné rady konference, a to při plném respektování stávajících protipandemických opatření. Dalších více než 500 občanů se akce zúčastnilo na dálku. Online se připojili také ministři pro evropské záležitosti, poslanci EP a národních parlamentů, jakož i další hosté.

Jednotlivé segmenty slavnostního zahájení si můžete zobrazit kliknutím na jména účastníků

Videozáznam z celé akce, včetně vystoupení houslisty Renauda Capuçona a vystoupení Karskiho kvarteta je k dispozici zde.

Další postup

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová se studenty programu Erasmus na konferenci o budoucnosti Evropy v Evropském parlamentu.Výkonná rada brzy stanoví datum prvního plenárního zasedání konference. V současné době probíhají přípravy panelových diskusí evropských občanů, zatímco počet účastníků a samotných akcí v rámci vícejazyčné digitální platformy nadále roste. Konference by měla poskytnout mladým lidem maximální prostor a v tomto duchu rovněž pokračují přípravy Evropského setkání mládeže, které Evropský parlament pořádá v říjnu.

Souvislosti

Krátce před slavnostním zahájením nastavila výkonná rada konference pravidla, na základě kterých by měla z priorit, očekávání a obav občanů vzniknout konkrétní doporučení návazných opatření. Podrobnější informace jsou k dispozici zde.

Další informace

Digitální platforma konference o budoucnosti Evropy

Charta konference o budoucnosti Evropy

Konference o budoucnosti Evropy: Zapojení občanů do budování odolnější Evropy

Zahájení příprav konference o budoucnosti Evropy

Multimediální web EP (slavnostní zahájení konference o budoucnosti Evropy)

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď