Jaké jsou hlavní hrozby pro novináře v Evropě? - video

foto Budova Evropského parlamentu v Bruselu

V posledních letech se bezpečnost novinářů začala zhoršovat – v několika členských státech narůstají fyzické i on-line hrozby a útoky na novináře. Pandemie covid-19 navíc odhalila stávající problémy v mediálním průmyslu a poskytla vládám v některých částech světa krytí pro zhoršení znepokojivých trendů v oblasti svobody tisku, bezpečnosti novinářů a plurality sdělovacích prostředků. Evropský parlament v Bruselu organizuje webinář pro novináře nazvaný Světový den svobody tisku. Jaké jsou hlavní hrozby pro novináře v Evropě? Záznam webináře můžete zhlédnout zde.

V první části představil generální tajemník Reportérů bez hranic žebříček indexu světové svobody tisku za rok 2021. Druhá část semináře se formou rozhovorů, kdy poslanci EP naopak zpovídali novináře, se zaměřil na hrozby pro novináře v Evropě. Webinář je v angličtině.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Pluralita a svoboda sdělovacích prostředků v EU jsou jedním z pilířů akčního plánu pro demokracii, který představila Evropská komise v závěru loňského roku. Plán se věnuje třem oblastem: boji s dezinformacemi, ochraně transparentnosti voleb a podpoře nezávislých médií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 23. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď