Malé a střední podniky mohou začít žádat o dotace na poradenské služby vedoucí k úspoře vody

foto

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), začala dnes přijímat žádosti o dotace ve výzvě „Poradenské služby pro malé a střední podniky“. Novinkou je v ní podpora šetrnějšího hospodaření s vodou. Pro podnikatele je připraveno celkem 130 milionů korun. Výzvu vyhlásilo 8. února 2021 ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 30. června 2021.

Výzva kromě klasické podpory nákupu poradenských služeb pro získání certifikátů, které malé a střední podniky potřebují pro svůj rozvoj, nově podporuje také šetrnější hospodaření s vodou. „Žadatelé mohou nákup poradenských služeb využít na zpracování hodnocení vodního hospodářství průmyslových podniků, které povede k úspoře vody. Výstupem projektu bude získání značky Odpovědné hospodaření s vodou ministerstva životního prostředí nebo provedení doporučených opatření podle vodního auditu. Cílem je šetrnější práce s vodou a vodními zdroji a pomoc podnikatelům v předcházení dopadů sucha na podnikání,“ říká Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace.

Žadatelé mohou na své projekty získat až 50 % způsobilých výdajů formou dotace zpět. V této výzvě je to minimálně 50 tisíc a maximálně 1 milion korun na jeden projekt. Podrobné informace o aktuální výzvě jsou dostupné na: https://www.agentura-api.org/cs/programy-podpory/poradenstvi/poradenstvi-vyzva-ii-poradenske-sluzby-pro-msp/.

API má svá zastoupení ve všech krajských městech České republiky, zájemci o dotace z OP PIK zde mohou konzultovat své projekty. Informace je možné získat i telefonicky nebo e-mailem přes zelenou linku 800 800 777. Všechny služby poskytované API zájemcům o dotace jsou zdarma.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď