2 dny v New Yorku (2 Days in New York)

foto 2 dny v New Yorku - premiéra 31.5.2012

Společnost EEAP uvede do kin film 2 dny v New Yorku - pokračování komedie 2 dny v Paříži z roku 2007. Režie a hlavní role se opět zhostila Julie Delpy, jejího filmového partnera Adama Goldberga nahradil známý komediální herec Chris Rock. Premiéra 31.5.2012.

Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeau). Dva dny s energickými francouzskými příbuznými stupňuje v peklo na zemi i Rosin nesnesitelný přítel Manu (Alex Nahon), který se nijak nerozpakuje narušit rodinnou pohodu své bývalé lásky Marion. Té situaci komplikuje i skutečnost, že právě chystá vernisáž první výstavu svých fotografií, reflektujících její dosavadní soukromý život.

2 dny v New Yorku - premiéra 31.5.2012

Trojice hlučných vetřelců ovšem postrádá zábrany a nezná žádné hranice, pokud jde o jídlo, sex a o kritiku všeho amerického s výjimkou „socialisty“ Baracka Obamy. Vztah Marion a Minguse je vystavený náročné zkoušce. Jak to s nimi dopadne, když Francouzi podnikli invazi do New Yorku?

Režisérka Julie Delpy volně navazuje na romantickou komedii 2 dny v Paříži, na které se v roce 2007 podílela jako scenáristka, debutující režisérka a představitelka hlavní role. V předchozím filmu se její hrdinka Marion pokoušela vztah se svým americkým přítelem osvěžit pobytem v rodné metropoli nad Seinou. Nyní ovšem bitvu o udržení svého nového vztahu svádí v New Yorku. Ironií osudu jsou těmi, kteří ohrožují Marioninu vidinu bezpečného rodinného zázemí, její vlastní příbuzní…

2 dny v New Yorku - premiéra 31.5.2012

Francouzská herečka a režisérka Julie Delpy trvale žije v USA, kam také situovala svou energickou konfrontaci dvou odlišných světů – Francie a Ameriky. I ve svém čtvrtém celovečerním režijním počinu nabízí inteligentní a zábavnou podívanou, jež je nabitá galským šarmem a vypravěčskou hravostí v nejlepších tradicích amerického nezávislého filmu.

Motorem šaramantní vztahové komedie je ovšem Delpy, jejíž nervní herecký výkon americká filmová kritika srovně přirovnává k nejlepším komediálním kreacím Woodyho Allena. Do role hrdinčina tatínka – stejně jako v prvním filmu - obsadila svého skutečného otce, francouzského hereckého veterána Alberta Delpyho. Roli Marionina afroamerického přítele svěřila populárnímu americkému komikovi a režisérovi Chrisi Rockovi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 18. května 2022

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď