CzechInvest odstartoval nové kolo soutěže kreativních startupů

foto

Další národní kolo mezinárodní soutěže Creative Business Cup vyhlásila agentura CzechInvest. Soutěž se zaměřuje na podporu inovativních startupů napříč kreativním sektorem se sídlem v České republice a má mezinárodní přesah ve formě globálního finále v Kodani, které hostí vítěze ze zhruba 70 států světa.

Hlavním cílem Creative Business Cup je propojit podnikatele v oblasti kreativního průmyslu s investory a globálními trhy, posílit jejich dovednosti a rozvíjet mezioborové inovace.

Do Creative Business Cup 2021 se mohou přihlásit startupy z kulturních a kreativních sektorů, jako jsou například design, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, software, elektronika nebo audiovize.

Důležité také je, aby byl startup inovativní a škálovatelný, nabízel kreativní řešení produktu či služby a měl potenciál obstát v mezinárodní konkurenci.

Přihlásit se můžete ZDE.

Vítězem národního finále soutěže Creative Business Cup 2020 se stala firma FaceUp, která nad devíti finalisty zvítězila s aplikací pomáhající obětem šikany. Druhé místo přidělila porota startupu Ofform 3D. Firma využívá digitální technologie v módě a poskytuje návrhářům službu zrychlující proces od prvního návrhu ke konečnému kusu oděvu. Třetí místo získala společnost DeepTime, která pomocí 3D tisku vyrábí luxusní reproduktory z křemičitého písku.

Další finalisté přihlásili do soutěže například aplikaci pro nevidomé, která pomáhá rozpoznat bankovky z celého světa, bavlněné oblečení, které je z jedné strany savé a z druhé odpuzuje vlhkost nebo aplikaci propojující majitele domácích mazlíčků s dobrovolnými "hlídači".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď