Dubajské EXPO se připojuje ke klimatické koalici společnosti Mastercard

foto

Koalice nazvaná Priceless Planet Coalition (Nedocenitelná koalice planety) v čele se společností Mastercard, a tedy s oficiálním partnerem platební technologie světové výstavy EXPO 2020, chce podpořit růst lesů po celém světě. S cílem přispět k řešení klimatické krize na Zemi hodlá průběhu pěti let vysadit na naší planetě 100 milionů stromů. Ke globální koalici se nyní připojila také samotná světová výstava EXPO 2020, která se za necelý rok otevře v Dubaji.

V Priceless Planet Coalition se spojuje úsilí obchodníků, bank, měst i spotřebitelů o smysluplné investice do ochrany životního prostředí. Spolupracuje s odborníky na lesnictví – neziskovými organizacemi Conservation International a World Resources Institute.

Pro nadcházející rok odborníci koalice stanovili tři oblasti pro výsadbu stromů na Zemi, a to v Ugandě, Brazílii a Austrálii. Poté rozšíří své projektové portfolio o další lokality, které splňují stanovená kritéria.

Jelikož změny klimatu pustoší mnoho částí světa a dochází rovněž i k extrémním povětrnostním jevům, je nezbytně nutné přijít s inovativními způsoby řešení klimatické krize. EXPO 2020 doufá, že bude inspirovat společenství, aby uvažovala jinak a jednala jinak a žila ve větší harmonii s naší planetou. V zájmu udržitelné budoucnosti chce stimulovat spolupráci a dlouhodobá partnerství ve prospěch všech.

Z bankovního sektoru se k alianci připojuje oficiální bankovní partner výstavy Emirates NBD, dále Barclays, HSBC, Westpac a Scotiabank.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď