Digitalizace přináší výhody. I v mimořádné době

foto

Inovativních řešení, která nabízí společnost Siemens, je celá řada. Jejich výhodu měla už možnost ocenit řada zákazníků, jimž firma dodává komplexní digitální produkty a služby. Ty pokrývají celý životní cyklus výrobku, od vývoje, přes výrobu, prodej a servis. Využít výhod digitalizace mohou všechny firmy, bez ohledu na velikost a zaměření.

Fotogalerie

Zprovoznění nového stroje a jeho uvedení do provozu zpravidla představuje kapitálově náročnou a rizikovou etapu.

Virtuální zprovoznění umožňuje zkrátit tuto fázi až o 70 procent. „Zároveň se snaží co nejvíce minimalizovat riziko poškození skutečného stroje. Díky propojení virtuálního modelu stroje se skutečným řídícím systémem lze i stále složitější automatizační řešení navrhnout, ověřit a zprovoznit v podstatě na dálku,” vysvětluje vedoucí jednotky Digitální podnik František Podzimek. Dodavatelé, kteří si osvojí proces virtuálního zprovoznění, získávají podle něj výrazný náskok před konkurencí.

Digitalizace umožňuje i vzdálený monitoring a servis výrobních zařízení. „Díky cloudové platformě MindSphere jsou technické parametry strojů neustále sledovány a data jsou využívána k optimalizaci provozu stroje, detekci a predikci poruch či zlepšování kvality. Takto monitorovaná zařízení pak mají výrazně vyšší produktivitu a dostupnost,” říká František Podzimek.

Stále častěji používaným nástrojem v průmyslové praxi je digitální dvojče, možnosti jeho využití jsou mimořádně široké. „Sloužit může i k simulaci a optimalizaci výrobních a logistických systémů. Aplikace těchto postupů běžně přináší úspory investičních a provozních nákladů v řádech desítek procent,” podtrhuje František Podzimek. Příkladem může být studie na optimální řešení zásobování linky pomocí autonomních vozíků nebo návrh nového robotického pracoviště.

Pokročilý plánovací software od společnosti Siemens zase dokáže pomocí chytrých algoritmů výrazně zefektivnit výrobu a zároveň snížit čas a náklady na plánování výroby. Integrované řešení umí efektivně reagovat třeba na výkyvy v poptávce, výpadky v dodavatelském řetězci či nedostatek pracovních sil z důvodu nemoci či karantény.

Společnost Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice, 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 13.000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v tuzemsku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď