Redukce emisí v EU a příležitosti české ekonomiky - video

foto Uhelná elektrárna, emise, ekologie - ilustrační foto

Na možnosti a nástroje dekarbonizace evropské a české ekonomiky se zaměřila diskuse Svazu moderní energetiky a Aliance pro energetickou soběstačnost, která zhodnotila výhled evropské energetické politiky. Tou aktuálně hýbe snaha o rychlejší redukci emisí do roku 2030. Záznam diskuse si lze přehrát na videu v tomto článku.

Poslanec Evropského parlamentu a první místopředseda Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu Luděk Niedermayer promluvil o tom, jak Evropský parlament zareaguje na návrh Evropské komise snížit emise o 55 % do roku 2030 a do čeho by mělo Česko investovat prostředky získané z Evropy na oživení ekonomiky.

Situaci, financování změn a příležitostem české ekonomiky se vaěnoval generální ředitel skupiny Amper Jan Palaščák, analytik ČSOB Advisory Alois Míka a programový ředitel Svazu moderní energetiky Martin Sedlák.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele

Evropa klade důraz na rozvoj decentralizované energetiky, akumulace energie nebo zeleného vodíku. Tato témata spojená s využitím miliard, které můžeme získat z Evropy, bezesporu čekají na otevření.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 5:00 11°C

Celá předpověď