EXPO 2020 a Gatesova nadace podpoří inovátory na nejnižší úrovni

foto

Světová výstava EXPO 2020, která se uskuteční v Dubaji, se spojila s Nadací Billa a Melindy Gatesových. Cílem je podpořit ve světě inovátory z řad místních obyvatel, kteří mají ambice i potenciál přinést taková řešení, jež mohou zlepšit život lidí. Pro mnohé komunity se totiž složité životní podmínky v důsledku současné celosvětové zdravotní krize dále zhoršily.

Iniciativa Gatesovy nadace a programu EXPO Live, která inovátorům umožní pracovat na kreativních řešeních, se zaměřila zejména na oblasti hospodaření s vodou, hygieny, zdraví a zemědělství. Program pro mimořádné situace Gatesovy nadace komunitám pomáhá budovat účinné systémy, které posílí jejich schopnosti reagovat na krizi. Na jeho půdě budou moci sdílet odborné znalosti, osvědčené postupy a technickou pomoc. Odborníci EXPO Live pomohou poté zhodnotit, jak lze to které místní řešení využít v té či oné oblasti na světě.

K držitelům grantů této iniciativy patří majajsijský podnik pro catering a rozvoz jídel PichaEats, maliský myAgro, který využívá technologii mobilních telefonů, aby drobným zemědělcům v Mali umožnil vyčlenit finanční prostředky na školení a nákup vysoce kvalitních zemědělských potřeb. Nebo firma Seenaryo, která pomáhá dětem v uprchlických a místních komunitách v Libanonu a Jordánsku rozvíjet dovednosti a dosáhnout akademického vzdělání.

Propojení nadace s programem EXPO Live, globálním programem pro inovace a partnerství bylo oznámeno v závěru páté mezinárodní schůzky organizátorů a účastníků Světové výstavy World EXPO 2020 a odráží široké odhodlání organizátorů a účastníků podporovat globální spolupráci a angažovat se pro lepší budoucnost milionů lidí na celém světě. Čtyřdenního jednání, které se uskutečnilo online koncem srpna, se zúčastnila zhruba tisícovka zástupců organizátorů a více než 190 participujících zemí. Jednali nejen o stěžejních tématech výstavy, jako jsou změny klimatu nebo rozvoj měst a venkova, ale také o aktuálním vývoji v provozu a správě výstavy, marketingu a komunikačních a mediálních službách.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď