MPO vyhlásilo výzvu Inovační vouchery COVID-19

foto Všechny provozy společnosti Conrop z Bolatic na Opavsku, která vyrábí velkoobjemové vaky na sypké materiály (na snímku z 6. dubna 2020), vyrábějí naplno. O vaky je totiž na trhu zvýšený zájem, protože kvůli pandemii nového typu koronaviru dočasně zavřely nebo omezily produkci některé konkurenční výrobní závody po celém světě, a Indie, která je velkým producentem vaků, je v karanténě.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podpoří z OP Podnikání a inovace pro konkuren-ceschopnost rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou. Tyto informace mohou podnikatelé využít výlučně pro boj proti koronavirové infekci, na opatření ke zmírnění dopadu dalšího šíření a na podporu vzniku preventivních opatření uplatnitelných na trhu.

K dispozici je 50 milionů korun, které je MPO připraveno navýšit. Žádosti se přijímají od 17. dubna 2020 do 31. prosince 2020.

„Při přípravě této výzvy jsme se snažili především urychlit proces administrace projektů. Nastavení výzvy a podmínek nevyžaduje realizaci výběrových řízení. K podané žádosti o podporu musí být nicméně předložena konkrétní objednávka služby, což v konečném důsledku znamená rychlé hod-nocení přijatých žádostí i zrychlené proplácení projektů,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro evropské fondy Marian Piecha.

Výzvu s označením „Inovační vouchery COVID-19“ mohou využít malí a střední podnikatelé, dotace může být téměř do výše jednoho milionu korun. Podrobnosti o podmínkách výzvy jsou zde.

„Předmětem podpory je nákup poradenských, expertních a podpůrných služeb v oblasti inovací od znalostních organizací a akreditovaných laboratoří zaměřených na boj a prevenci proti covid-19. Můžeme tak podpořit projekty zaměřené například na přístroje a pomůcky pro péči o nemocné osoby, ochranné prostředky pro pracovníky ve zdravotnictví a pro veřejnost, léčiva a preventivní léčivé prostředky,“ upřesňuje náměstek Piecha.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď