Oficiální partneři EXPO 2020 se přiklánějí k odložení výstavy

foto Logo světové výstavy EXPO 2020

Návrh odložit světovou výstavu EXPO 2020 kvůli globálnímu šíření koronaviru SARS-CoV-2 podpořila řada oficiálních obchodních partnerů výstavy. Zdůraznili přitom, že důležité je zajistit zdraví a pohodu návštěvníků a účastníků, a současně přislíbili nadále pracovat na přípravě události tak, aby lidem poskytli zážitek na světové úrovni.

Kvůli značnému dopadu onemocnění covid-19 na globální veřejné, sociální a ekonomické zdraví se řada mezinárodních aktérů EXPO 2020 přiklání k odložení výstavy. Její řídící výbor se rozhodl doporučit účastnickým zemím prozkoumat možnosti a dopady případného odkladu o dvanáct měsíců. Mezinárodní úřad pro výstavy (BIE) bude nyní o věci jednat s členskými státy a pořadateli EXPO 2020. Konečné rozhodnutí o odkladu může učinit pouze Valné shromáždění BIE, které vyžaduje od členských států dvoutřetinovou většinu hlasů. Verdikt má padnout nejpozději do konce května.

"Výjimečné časy vyžadují výjimečné vedení. Svět se spojuje s cílem vytvořit udržitelná řešení a poprat se s touto globální výzvou," uvedl výkonný ředitel banky Emirates NBD Hišám Abdulla Kásim. Generální ředitel automobilky Nissan pro Blízký východ Thierry Sabbagh poukázal na to, že rozhodnutí navrhnout odložení EXPO znamená mít ohromný smysl pro globální občanství, které je nepochybně vlastností této světové výstavy. Odkladu se podle něho všichni partneři chopí jako příležitosti k posílení a novým cestám, jak návštěvníkům poskytnout zážitek skutečně světových kvalit.

Například společnost Siemens slíbila dále pracovat na projektu jednoho z nejchytřejších měst na světě. "Plně podporujeme řídící výbor EXPO 2020 v Dubaji. Rozhodnutí zajistit bezpečnost a pohodu těch, kteří na světové výstavě pracují, je správné a znamená, že se celý svět může spojit, až EXPO otevře své dveře." Společnost DP World zase tvrdě pracuje na tom, aby obchod po celém světě i v době krize pokračoval. "Země, kde působíme, nadále zásobujeme potravinami, léky a jiným životně důležitým zbožím. DP World ve svém pavilonu pak chce ukázat, jak udržení toku obchodu pomůže světu zotavit se z krize, “ uvedl generální ředitel společnosti Sultán Ahmed bin Sulajem.

S rozhodnutím organizátorů souhlasí také výrobce nápojů PepsiCo. "V naší společnosti si uvědomujeme, že nyní je více než kdy jindy důležité soustředit se na základní lidské hodnoty, které nás spojují napříč národy," řekl šéf společnosti PepsiCo pro Afriku, Blízký východ a jižní Asii Eugene Willemsen.

Pořadatelé EXPO 2020 usilují o vytvoření světové výstavy, která se stane globální platformou pro překonání společných problémů a hledání řešení v duchu mezinárodní spolupráce a celosvětové solidarity. Taková akce, podporovaná oficiálními partnery, bude potřebnější víc než kdy jindy, píše web EXPO 2020 www.expo2020dubai.com. "Práce a podpora našich oficiálních partnerů, jakou nám dávají v této mimořádné době, pro nás nikdy nebyla důležitější," poděkoval partnerům výstavy obchodní ředitel EXPO 2020 Sandžív Khosla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď