EXPO 2020 a SAE reagují na pandemii koronaviru

foto EXPO 2020 - Kupole Al-Wasl

Čelíme globální situaci, která se vyvíjí rychle a nepředvídatelně. Po konzultacích s představiteli Spojených arabských emirátů (SAE) i mezinárodními partnery jsme v posledních týdnech zjišťovali, jaký dopad může mít koronavirová pandemie na plány a přípravu EXPO 2020 v Dubaji. Toto sdělení uveřejnili pořadatelé výstavy na webu webu www.expo2020dubai.com.

Cíl uskutečnit EXPO se nezměnil. Dubaj stále chce hostit veletrh, který lidem představí ty nejlepší příklady inovací a spolupráce z celého světa. Jisté ale je, že na to není ta správná doba. Řada zemí, kterou onemocnění covid-19 podstatně zasáhlo, si přeje odložit výstavu o jeden rok, aby získala čas vyrovnat se s nastalou situací.

Řídící výbor výstavy doporučí účastnickým zemím prozkoumat možnosti a dopady případného odkladu o dvanáct měsíců. Konečné rozhodnutí je v rukou Mezinárodního úřadu pro výstavy (BIE).

"Když se lidstvo spojí, nezná žádné hranice. Naše cesta se bude muset změnit, avšak náš slib stále platí: propojovat mysl, vytvářet budoucnost," uvedla generální ředitelka EXPO 2020 Rím Hášimíová. Na celý její vzkaz se podívejte v následujícím videu:

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď