ENOC Group: Náš pavilon představuje výzvu pro konvenční chápání energie

foto

Společnost Emirates National Oil Company Group (ENOC), oficiální partner světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji, představila svůj pavilon, který podle ní "přinese inovativní a všestranný zážitek a zosobňuje výzvu konvenčnímu chápání energie".

Soustavu pěti budov, které budou na výstavě stát v sousedství pavilonu Spojených arabských emirátů, tvoří čtyři "tematické domy a úl". Architektonické pojetí stavby vychází z designu zásobníků ropy. Předpokládá se, že na ni bude spotřebováno 650 tun oceli.

Tematické "domy" nazvané Discovery, Harness, Collaborate a Reimagine (Objev, Spoutání, Spolupráce a Přetvoření) vysvětlí, co energie je, čím je důležitá, jaké energetické plány budou v budoucnu zapotřebí a jaký je budoucí potenciál energetického sektoru. Pátá budova, jejíž název zní Úl, se stane místem pro spolupráci představitelů vlády a průmyslu.

V souladu s tématy světové výstavy, kterými jsou Udržitelnost, Mobilita a Příležitost, bude podlahová krytina pavilonu ENOC z recyklovaného kaučuku, zatímco kondenzát z klimatizace bude využit pro zavlažování krajiny.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 10. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď