18. ligové kolo: Slavia porazila Karvinou, Plzeň udolala Bohemians

foto Utkání 18. kola první fotbalové ligy: SK Slavia Praha - MFK Karviná, 1. prosince 2019 v Praze. Zleva Petr Ševčík ze Slavie a Ondřej Lingr z Karviné.

Praha - Fotbalisté Slavie v 18. kole první ligy porazili 2:0 poslední Karvinou a nadále vedou tabulku o jedenáct bodů před Plzní, která si poradila 1:0 s Bohemians 1905. V dalších dnešních zápasech Mladá Boleslav zdolala 3:1 Teplice a České Budějovice natáhly sérii bez porážky díky výhře 1:0 v Jablonci.

Slavii poslal do vedení v 63. minutě svým premiérovým gólem v červenobílém dresu Ladislav Takács a v nastavení přidal pojistku z opakované penalty střídající Milan Škoda, který oslavil 300. ligový start. Pražané protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 24 utkání. Naopak Karviná osm kol po sobě nevyhrála a ztrácí bod na předposlední Příbram.

O vítězství Plzně rozhodl ve 32. minutě Lukáš Kalvach a třetím gólem v jednom ročníku nejvyšší soutěže si stanovil osobní maximum. Viktoria porazila vršovického soupeře v desátém z posledních jedenácti ligových duelů, zatímco "Klokani" dál čekají na první venkovní výhru v sezoně. Z deseti zápasů podeváté prohráli.

Plzeň má na druhém místě tabulky náskok pěti bodů před Mladou Boleslaví. Středočeši si dnes poradili 3:1 s Teplicemi a doma vyhráli devátý z deseti zápasů v nejvyšší soutěži, ale už popáté museli obracet skóre.

Teplice poslal do vedení Patrik Žitný, ale domácí v rozmezí 71. až 73. minuty trefami Jiřího Klímy, Lukáše Budínského a Nikolaje Komličenka zápas otočili. Mladá Boleslav tak drží třetí místo s odstupem tří bodů od čtvrté Sparty a pátého Jablonce, který nečekaně podlehl 0:1 Českým Budějovicím.

O jedinou branku Dynama se postaral premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Patrik Čavoš. Ligový nováček vyhrál pošesté z posledních sedmi kol a v tabulce mu patří sedmé místo.

Statistika nedělních zápasů 18. ligového kola:

--------

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 32. Kalvach. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Vlček - Královec (video). ŽK: Chorý - Podaný. Diváci: 7260.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:1 (0:0)

Branky: 71. Jiří Klíma, 72. Budínský, 73. Komličenko - 48. Žitný. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Mokrusch. ŽK: Grigar (Teplice). Diváci: 2031.

FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 77. Čavoš. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Leška. ŽK: Krob, Pleštil - Sivok, Čolič, Čavoš, Javorek. Diváci: 2058.

Slavia Praha - MFK Karviná 2:0 (0:0)

Branky: 63. Takács, 90.+3 Škoda z pen. Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Vaňkát - Lerch (video). ŽK: Olayinka, Hušbauer - Ndefe, Petkov. Diváci: 12.042.

1. Slavia 18 15 3 0 38:3 48
2. Plzeň 18 11 4 3 33:16 37
3. Mladá Boleslav 18 10 2 6 35:24 32
4. Sparta 18 8 5 5 34:24 29
5. Jablonec 18 8 5 5 30:24 29
6. Ostrava 18 8 3 7 28:23 27
7. České Budějovice 18 8 3 7 30:29 27
8. Slovácko 18 7 5 6 22:24 26