18. kolo první ligy: Sparta vyhrála v Příbrami, Olomouc konečně zvítězila

foto Utkání 18. kola první fotbalové ligy: 1. FK Příbram - Sparta Praha, 30. listopadu 2019 v Příbrami. Zleva Adam Hložek ze Sparty a Martin Nový z Příbrami.

Praha - Fotbalisté Sparty v 18. kole první ligy vyhráli 1:0 na hřišti předposlední Příbrami a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Po osmi zápasech se dočkala vítězství Olomouc, která si doma poradila 1:0 se Libercem. V posledním dnešním utkání Zlín v derby vyhrál 2:1 nad Slováckem.

Sparta měla u Litavky celý zápas převahu, ale dokázala ji proměnit pouze v branku Martina Haška z 30. minuty. Letenští díky němu natáhli sérii neporazitelnosti na sedm kol a na třetím místě mají stejně bodů jako Mladá Boleslav s Jabloncem, které ale mají utkání k dobru. Příbram nevyhrála pojedenácté za sebou.

O výhře Olomouce rozhodl prvním gólem v sezoně Michal Vepřek a po 222 minutách ukončil čekání Sigmy na vstřelenou branku. Domácí, kterým kvůli trestu za žluté karty chyběl trenér Radoslav Látal, se dočkali prvního vítězství po sérii šesti remíz a dvou porážek. Sigma je v tabulce desátá, Slovan osmý.

Zlín poslal ve 32. minutě do vedení Tomáš Poznar a pojistku přidal deset minut před koncem Petr Jiráček. V 86. minutě už jen snížil Stanislav Hofmann. "Ševci" částečně odčinili minulý debakl 0:5 v Liberci, vyhráli druhý z posledních tří zápasů a upevnili si 13. místo. Slovácko čtyři kola po sobě nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Statistika sobotních zápasů 18. ligového kola:

--------

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 14. Vepřek. Rozhodčí: Denev - Blažej, Koval. ŽK: Plšek, Zmrzlý - Potočný, Breite, Karafiát. Diváci: 2816.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 32. Poznar, 80. Jiráček - 86. Hofmann. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Džafič, Wágner, Čanturišvili, Buchta - Juroška, Daníček, Hellebrand. Diváci: 4051.

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 30. Hašek. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Novák - Franěk (video). ŽK: Alvir, Rezek, Dramé, Tregler - Krejčí, Heča, Frýdek. Diváci: 4865.

1. Slavia 17 14 3 0 36:3 45
2. Plzeň 17 10 4 3 32:16 34
3. Sparta 18 8 5 5 34:24 29
4. Mladá Boleslav 17 9 2 6 32:23 29
5. Jablonec 17 8 5 4 30:23 29
6. Ostrava 18 8 3 7 28:23 27
7. Slovácko 18 7 5 6 22:24 26
8. Liberec 18 7 3 8 30:27 24