Zaťovič začal po přeřazení do prvního útoku Brna střelecky zářit

foto 9. kolo hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera, 1. října v Brně. Zleva Tomáš Vincour z Brna, Martin Zaťovič z Brna a Martin Erat z Brna se radují z gólu

Brno - Hokejista Martin Zaťovič viditelně pookřál po přeřazení do první útočné řady brněnské Komety vedle Jana Hrušky a Martina Erata. Trenéři k výměně Zaťoviče za Tomáše Svobodu sáhli při úterním utkání se Spartou, tah se jim zalíbil a první řada obhájců titulu nastoupila ve stejném složení v pátek v Pardubicích i dnes proti Vítkovicím. Dvaatřicetiletý Zaťovič si připsal v posledních dvou zápasech tři branky a dvě asistence.

"Trenéři se tak rozhodli podle svých pocitů. Asi se jim složení zalíbilo, když se vyhrálo. Ale z mého pohledu je úplně jedno, kdo je na ledě. Hlavně ať se vyhrává," řekl novinářům Zaťovič, jenž byl v dnešním duelu s Vítkovicemi hlavním strůjcem jasného úspěchu Brna, ke kterému vedla také pozměněná taktika.

"V posledních zápasech jsme soupeři hodně ustupovali. Měli jsme v naší hře díry. V Pardubicích jsme z těchto chyb dostali tři nebo všechny čtyři góly. Měli jsme strašnou mezeru ve středním pásmu. Dnes jsme hráli hodně u sebe, vytvářeli si přečíslení. A dávali z toho góly," poznamenal Zaťovič.

Z posledních čtyř zápasů Kometa získala plný počet 12 bodů a vyhoupla se na první místo v tabulce s jednobodovým náskokem na Plzeň. "Jsou to suprové body. Musíme je sbírat, abychom byli na konci v klidu. Důležité ale je zůstat u naší hry. Někdy se nám daří lépe, jindy hůř. V Pardubicích jsme vyhráli se štěstím, protože jsme stačili zápas otočit. Výsledek mohl být však i opačný," řekl útočník Komety.

Přiznal, že dnes rozhodně nečekal tak snadnou výhru nad Vítkovicemi. "Nedokážu říci, zda měli jinou taktiku. Sledoval jsem jejich výkony od úvodu sezony a hráli vždycky docela dobrý hokej. Ale jak nám to tam dnes napadalo, tak byli najednou poloviční. Chyběla jim agresivita, takže bylo pro nás všechno jednodušší. Ale navzdory dnešní prohře mají Vítkovice silný tým, který se nedá podceňovat," zhodnotil Zaťovič hru ostravského celku.

V minulém ročníku byl Zaťovič v základní části extraligy společně s Markem Kvapilem s 15 góly nejlepším střelcem Komety. Nyní mu už patří s pěti brankami v klubovém hodnocení opět první místo. "Vůbec mi nejde o nějaké statistiky. Ani je moc nesleduji. Chci, abychom se probojovali do play off, hráli dobrý hokej, bavili diváky. A bojovali opět o nejvyšší příčky," nastínil Zaťovič.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď