12. kolo: Slavia uspěla v Jablonci, Plzeň prohrála v Boleslavi

foto Utkání 12. kola první fotbalové ligy: FK Jablonec - Slavia Praha, 6. října 2019 v Jablonci nad Nisou. Zleva Miloš Kratochvíl z Jablonce a Josef Hušbauer ze Slavie.

Praha - Fotbalisté Slavie ve 12. ligovém kole vyhráli 2:0 v Jablonci a na prvním místě tabulky mají před reprezentační přestávkou náskok šesti bodů před druhou Plzní, která dnes prohrála 1:2 v Mladé Boleslavi. Poslední příčku opustily díky výhře 3:2 nad Bohemians 1905 České Budějovice.

Slavia rozhodla dvěma slepenými góly mezi 70. a 73. minutou, kdy se trefili Tomáš Souček a Peter Olayinka. Obhájci titulu, kteří ve středu v Lize mistrů s Dortmundem utrpěli první soutěžní prohru od dubna, natáhli v nejvyšší soutěži sérii neporazitelnosti na 18 zápasů. Jablonec naopak doma v lize prohrál po 13 zápasech.

Plzeň v Mladé Boleslavi vedla po brance Jana Kopice, ale Lukáš Budínský po přestávce srovnal a v nastavení z penalty rozhodl osmým gólem v sezoně Nikolaj Komličenko a osamostatnil se na první místě pořadí střelců. Viktoria prohrála po pěti ligových výhrách za sebou, zatímco Středočeši zvítězili i v sedmém domácím utkání v nejvyšší soutěži.

České Budějovice za výhrou nasměroval dvěma góly David Ledecký, zbývající branku vstřelil Ivan Schranz. Jihočeši po třech porážkách za sebou bodovali a poskočili z poslední na třináctou příčku. Bohemians 1905 sice dvakrát snížili, ale nakonec natáhli sérii bez vítězství na čtyři zápasy a jsou jedenáctí.

Statistika nedělních zápasů 12. ligového kola:

--------

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)

Branky: 18. a 82. Ledecký, 50. Schranz - 67. Bartek, 85. Rada. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Melichar. ŽK: Javorek, Křížek - Ugwu, Podaný. Diváci: 4252.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 48. Budínský, 90.+2 Komličenko z pen - 29. Kopic. Rozhodčí: Lerch - Kubr, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK: Matějovský, Komličenko, Pudil - Krmenčík, Kalvach. Diváci: 4215.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:0)

Branky: 70. Souček, 73. Olayinka. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Kubista, Doležal - Stanciu, Bořil. Diváci: 4863.

1. Slavia 12 10 2 0 25:2 32
2. Plzeň 12 8 2 2 23:12 26
3. Mladá Boleslav 12 7 1 4 25:16 22
4. Ostrava 12 7 0 5 22:13 21
5. Jablonec 12 6 2 4 20:17 20
6. Slovácko 12 5 3 4 14:19 18
7. Sparta 12 5 2 5 22:18 17
8. Olomouc 12 4 5 3 17:15 17