Rusko už ukradlo 400 tisíc tun ukrajinského obilí

Rabování je součástí ruské státní politiky, protože Rusko již na dočasně okupovaných ukrajinských územích ukradlo asi 400 000 tun obilí a ruští vojáci si ze soukromých domů odnášejí i záchodové mísy.

„Rusko už z okupovaných území, zejména z Chersonské oblasti, ukradlo asi 400 tisíc tun obilí. Měli bychom se tedy nyní divit ruským vojákům, kteří rabují ukrajinské domy a kradou i záchodové mísy? Je zřejmé, že rabování a destrukce jsou součástí státní politiky Ruska,“ prohlásil na zasedání Stálé rady OBSE velvyslanec Jevhenii Tsymbaliuk, stálý zástupce Ukrajiny při mezinárodních organizacích ve Vídni.

Jak již bylo poznamenáno, Souběžně Rusko zavádí blokádu dodávek z ukrajinských přístavů, dolů na námořních trasách a také metodicky ničí či krade zemědělskou a zemědělskou techniku. V Rubižném v Luhanské oblasti ruští útočníci zcela zničili moderní výtahový komplex postavený v roce 2020, který dokázal uskladnit 30 tisíc tun obilí.

Cymbaliuk dodal, že vyvlastnění plodin od zemědělců je vzpomínkou na trestnou politiku sovětské vlády, která je zodpovědná za hromadný umělý hladomor na Ukrajině v letech 1921-1923, holodomor v letech 1932-1933 a masový umělý hladomor v letech 1946-1947.

„Rusko jde ve stopách stalinistů a krade obilí. Samozřejmě, mnozí by považovali opakování hladomoru v moderní Evropě za něco neuvěřitelného. Dnešní Rusko se však neřídí jen nejhoršími stalinistickými tradicemi,“ zdůraznil stálý zástupce Ukrajiny.

Rusko už hluboce zabředlo do pronášení nesmyslů, jejichž cílem je ospravedlnit barbarskou agresi proti Ukrajině, dodal. „Svými nedávnými antisemitskými útoky ministr Lavrov zpochybnil existenci nejen ukrajinského národa, ale i holokaustu. Lavrov úmyslně urazil památku milionů Židů, kteří za druhé světové války zemřeli rukou nacistů,“ uvedl ukrajinský diplomat.

24. února zahájilo Rusko totální invazi na Ukrajinu. Ruská armáda rozpoutala na dočasně okupovaných územích masový teror, drancuje a ničí vše, co je na cestě. Dokonce se objevily zprávy o krádežích záchodových mís z domů Ukrajinců.

ol

Původní zpráva UkrInform. Automatický překlad je pořízen z anglické verze zprávy s využitím nástroje Lingea Translator.Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 19:00 20°C

Celá předpověď