Živě: Je spotřeba potřeba? Sledujte zahájení festivalu Ekofilm

foto

Je váš šatník poloprázdný, nebo poloplný? Stačí maso na talíři jednou týdně? A nakolik je spotřeba vlastně potřeba? Udržitelná spotřeba je tématem 46. ročníku festivalu filmů o životním prostředí Ekofilm.

Při úvodní besedě bude ministr životního prostředí Richard Brabec spolu s rektorkou Mendelovy univerzity Danuší Nerudovou, marketingovou konzultantkou Pavlínou Louženskou či děkanem Fakulty technologie ochrany životního prostředí Vysoké školy chemicko-technologické Vladimírem Kočím diskutovat o tom, jak dosáhnout v naší spotřebě dlouhodobé udržitelnosti. Účast na besedě přislíbil i ředitel komunikace maloobchodního řetězce Albert Česká republika Jiří Mareček a proděkan pro vnější a vnitřní komunikaci Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Bohuslav Binka. Debata se dotkne Zelené dohody Evropské unie, našich spotřebních návyků, oběhového hospodářství a možností byznysu se těmto trendům přizpůsobit.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

46. ročník nejstaršího evropského filmového festivalu s ekologickou tematikou tedy bude zahájen ve středu 14. října. Online proběhne i zahajovací koncert Kapitána Dema. V pátek pak proběhne i online vyhlášení vítězů festivalu. Filmové projekce v Brně proběhnou po opětovném otevření kin, termín organizátoři ještě upřesní.

Pod širým nebem pak z doprovodného programu už teď probíhá výstava Není zvěř jako zvěř. Zájemcům je otevřená pod širým nebem v parku na brněnském Moravském náměstí. Začala 5. října a končit bude 25. října.

Aktuální informace naleznete na webu www.ekofilm.cz.

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 13:00 17°C

Celá předpověď