Výrobní závod společnosti Haier na výrobu chladících zařízení, který firma za 70 milionů Eur vybudovala v Rumunsku, zahájí výrobu na konci jara 2021

Bukurešť 22. února 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Haier Europe oznamuje, že výstavba prvního závodu firmy Haier na chladící zařízení v zemích Evropské unie probíhá podle plánu, přičemž výroba by měla být zahájena na konci jara 2021.

V tomto závodě se budou vyrábět ty nejlepší chytré chladničky všech tří značek firmy Haier Europe - Candy, Hoover a Haier, a to jak vestavné, tak samostatně stojící. Výrobky vynikají zejména skvělou výdrží a konektivitou.

Tento velký investiční projekt stál více než 70 milionů eur. Celková výměra výrobních prostor je 63.000 metrů čtverečních a areál se rozkládá v průmyslovém parku Allianso Industrial Park v Ariceştii-Rahtivani u města Ploješť, 70 km od Bukurešti.

V novém závodě najde práci téměř 800 lidí (při plné výrobní kapacitě) a očekává se že po roce 2022 dosáhne roční výrobní kapacita až 600 tisíc kusů. Celý závod je založen na modulovém přístupu, který umožňuje rozšíření výrobní kapacity až na 1 milion kusů ročně.

„Jsme rádi, že jsme si pro náš první závod na výrobu chladících zařízení v Evropské unii vybrali město Ploješť. Díky tomuto projektu se Rumunsko stane pro firmu Haier Europe důležitým hubem a bude hrát klíčovou roli v naší strategii stát se jednou ze 3 největších firem v oboru do roku 2023. Díky velké výrobní kapacitě, přenosu technologií a logistické platformě pevně věříme, že se tento závod stane prvotřídním projektem pro hospodárnou a produktivní výrobu v duchu naší filozofie nulové vzdálenosti k zákazníkovi," říká Alessia Ianni, technická ředitelka firmy Haier Europe pro chladící zařízení a generální ředitelka Haier Tech Romania.

Rumunský projekt bude závodem špičkové kvality, ve kterém budou uplatňovány ty nejlepší výrobní postupy, know-how a výsledky výzkumu a vývoje. Díky strategickému umístění, technologiím a produktivitě výroby pak tento výrobní závod umožní firmě Haier lépe uspokojovat potřeby svých zákazníků v tomto regionu. Tento projekt navíc pro firmu představuje strategický pilíř v konsolidaci jejích celosvětových chladírenských aktivit a je klíčovou součástí naplňování vize firmy Haier Europe, stát se první volbou pro zákazníky, kteří poptávají produkty pro chytrou domácnost.

Nový výrobní závod firmy Haier Tech v číslech:

Celková výše investice: více než 70 milionů eur

Celková výměra výrobních prostor: 63.000 metrů čtverečních podlahové plochy

Celková výměra pozemků: 130.000 metrů čtverečních

800 nových pracovních míst

Roční výrobní kapacita je až 1 milion chladniček

O společnosti HAIER Europe

Haier Europe je součástí skupiny Haier Smart Home, největšího světového výrobce domácích spotřebičů, který patří mezi 500 největších světových firem podle žebříčku Fortune Global 500. Firma Haier Smart Home je od roku 1993 kotována na Šanghajské burze (burzovní index SHA: 600690) a působí na 5 kontinentech, kde provozuje 25 průmyslových parků a 10 výzkumných a vývojových center. Společnost zaměstnává kolem 100 tisíc zaměstnanců. Roční tržby firmy za rok 2019 dosáhly 25 miliard eur a firma své výrobky prodává ve více než 160 zemích světa prostřednictvím globální prodejní sítě.

Vize společnosti Haier je stát se globální jedničkou v oblasti internetu věcí pro chytré domácí spotřebiče. Haier Smart Home je první čínskou firmou, která vstoupila na akciový trh D-Share Market burzy China Europe International Exchange (CEINEX D-Share Market) ve Frankfurtu. Stalo se tak v říjnu 2018 a cílem je podpořit značku a podnikání společnosti v mezinárodním i evropském měřítku, kde firma prodává zboží značek Candy, Hoover, Haier, Rosières, GE Appliances a Fisher&Paykel. Evropská centrála firmy se nachází v italském městě Brugherio v Lombardii. Více informací zjistíte na našich webových stránkách.

KONTAKT: Karim Bruneo, media@haier-europe.com, +3903920861

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

13°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď