ViaBTC slaví 7. výročí: Po stopách vývoje těžby kryptoměn

Hongkong 25. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V počátcích bitcoinu stačily na těžbu procesory nainstalované v osobních počítačích. S růstem sítě však rostla i výpočetní náročnost, což vyvolalo potřebu výkonnějšího těžebního softwaru. V roce 2010 představil Laszlo Hanyecz kód pro těžbu na GPU, načež v roce 2011 byl na GitHubu sdílen kód pro těžební zařízení FPGA. Do roku 2012 se mainstreamová zařízení pro těžbu BTC vyvinula na modely ASIC, které nahradily CPU, GPU i FPGA. Výsledkem bylo výrazné zvýšení hashrate Bitcoinu, který od roku 2010 do roku 2012 vzrostl 360,000.000krát.

S dalším růstem hashrate Bitcoinu byla samostatná těžba stále náročnější, což vedlo v roce 2010 k vytvoření prvního těžebního poolu. Dnes je ViaBTC předním hráčem v odvětví těžby kryptoměn a oslavuje již 7. výročí svých úspěchů a nepřetržitého vývoje.

Těžební pool vyžaduje značnou technickou kapacitu – s naplněním technických nároků tohoto odvětví však mělo mnoho poolů problémy, docházelo k útokům a nakonec i uzavírání. Nezralosti technologií a produktů v tomto oboru si povšiml jeden z prvních bitcoinových vývojářů Haipo Yang a rozhodl se vytvořit stabilnější a výkonnější pool. Nezávisle tedy vyvinul kód pro pool ViaBTC, který byl oficiálně spuštěn 5. června 2016.

"Vytvořením stabilního a výkonného těžebního poolu chceme našim uživatelům nabídnout nástroje a funkce, které potřebují k snadnému a jistému těžení kryptoměn," řekl zakladatel ViaBTC Haipo Yang.

Krátce poté společnost ViaBTC zavedla platební metodu PPS+, která zaručuje stabilní příjmy z těžby a umožňuje sdílet těžební poplatky, díky čemuž těžaři ViaBTC získávají více mincí než jejich kolegové v konkurenčních poolech. Platební metoda PPS+ se brzy rozšířila mezi hlavní pooly.

Ve ViaBTC zůstává technologie nejvyšší prioritou. Prostřednictvím nezávisle vyvinutých klientů BTC pool optimalizoval proces vysílání a přenosu v síti BTC, což má za následek nižší míru opomenutí a zajišťuje stabilní příjmy z těžby. Dodnes je tak ViaBTC těžebním poolem s nejnižší mírou opomenutých bloků.

V průběhu let společnost ViaBTC neustále zaváděla nové funkce a nástroje, aby vylepšila své těžební služby a poskytla uživatelům rychlejší a stabilnější výpočetní výkon. Mezi tyto novinky paří například akcelerátor transakcí (Transaction Accelerator), automatická konverze (Auto Conversion), chytrá těžba (Smart Mining), služba zajištění (Hedging Service), krypto půjčky (Crypto Loans) a upozornění na kolísání hashrate (Hashrate Fluctuation Notification).

Dnes ViaBTC poskytuje těžební služby více než milionu uživatelů ve více než 130 zemích a regionech a pokrývá přes 10 kryptoměn, včetně BTC a LTC. Díky nejlepšímu hashrate v oboru a mnohamiliardové hodnotě těžebního výkonu je ViaBTC jedním z nejlepších hráčů na poli těžby kryptoměn a jednou z mála společností, které dospěly k oslavě sedmého výročí svého založení.

KONTAKT: pr@coinex.com

PROTEXT

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď