U příležitosti slavnostního zakončení Mezinárodní dne jazzu 2021 se uskutečnil úchvatný koncert All-Star Global Concert, na kterém vystoupili ti nejlepší umělci z různých koutů světa

foto Legendární jazzový pianista Herbie Hancock a renomovaná vokalistka Andra Day na koncertu All-Star Global Concert, který uzavřel Mezinárodní den jazzu 2021.
Legendární jazzový pianista Herbie Hancock a renomovaná vokalistka Andra Day na koncertu All-Star Global Concert, který uzavřel Mezinárodní den jazzu 2021.

Washington 3. května 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - Letošního mimořádného 10. ročníku Mezinárodního dne jazzu se zúčastnilo více než 190 zemí a celá akce, kterou ze sídla OSN v New Yorku moderoval Michael Douglas, byla slavnostně zakončena koncertem All-Star Global Concert

Mezinárodního dne jazzu 2021 se zúčastnili umělci z více než 190 zemí světa a letošní jubilejní 10. ročník byl slavnostně zakončen celosvětovým koncertem All-Star Global Concert, který zhlédly miliony diváků na celém světě. Moderátorem této akce byl Michael Douglas, zatímco role uměleckého ředitele se ujal Herbie Hancock, hudebním ředitelem pak byl John Beasley. Této akce se zúčastnilo 20 renomovaných umělců z 20 zemí světa a jejím hlavním partnerem byla značka Toyota. Společnost United Airlines byla hlavním leteckým partnerem akce.

Globální koncert 2021 nabídl nezapomenutelné okamžiky a ukázal sjednocující moc jazzu. Program z New Yorku zahájily vokalistka Veronica Swift a trumpetistka Ingrid Jensen skladbou „Sing", která byla oslavou pozitivních změn, jež hudba přináší světu. Mezi dalšími vystupujícími byli například klavírista a hudební skladatel Jacob Collier z Londýna, beninská zpěvačka Angélique Kidjo z Paříže, japonský klavírista Junko Onishi z Tokia, Ivan Lins z Rio de Janeira a vokalista/trumpetista Mandisi Dyantyis z Kapského města. Celý tento pozoruhodný koncert uzavřela vokalistka Andra Day z Los Angeles senzační interpretací písně „God Bless The Child."

Moderátorem letošního ročníku koncertu byl Michael Douglas, držitel ceny Akademie, který akcí prováděl ze sídla OSN v New Yorku. Tento koncert představil jazz jako globální umělecký směr. António Guterres, generální tajemník OSN, řekl: „Před deseti lety jsme v sídle Valného shromáždění OSN uspořádali vůbec první Mezinárodní den jazzu, pod záštitou organizace UNESCO a ve spolupráci s institutem Herbie Hancock Institute of Jazz. S každým dalším rokem je tato akce stále větší a větší zábavou, a to nejen kvůli hudbě, ale také proto, že oslavuje svobodu, různorodost a lidskou důstojnost, což jsou hodnoty, které se OSN po celém světě snaží chránit a podporovat."

UNESCO a institut Herbie Hancock Institute of Jazz po celý den v rámci koncertu nabídly bezplatné vzdělávací a propagační akce. V rámci jedné z nejočekávanějších akcí ambasador UNESCO Herbie Hancock a generální ředitelka UNESCO Audrey Azoulay společně diskutovali o historii a odkazu Mezinárodního dne jazzu.

Mezinárodní den jazzu se každoročně koná 30. dubna a nabízí tisíce koncertů a jazzových programů po celém světě. Tato akce spojuje země a národy na všech sedmi světadílech a nabízí příležitost nejen k oslavě různých uměleckých forem jazzu, ale současně podporuje vzájemný dialog, lidskou důstojnost a bojuje proti diskriminaci.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1501502/Herbie_Hancock_and_Andra_Day.jpg

KONTAKT: Alisse Kingsley, Muse Media, 323-467-8508, e: AlissetheMuse@aol.com

19°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď