TI Fluid Systems dodává novou technologii pro hybridní SUV Hyundai Santa Fe 2021

foto

Auburn Hills (Michigan) 9. června (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost TI Fluid Systems (LSE:TIFS), přední světový kapalinových systémů a technologií pro automobilový průmysl, představila nové produkty pro chladicí a palivovou soustavu SUV FE modelového roku 2021 v provedení hybridního elektrického vozidla (HEV). Tato aplikace u HEV Hyundai prokazuje schopnost této firmy optimalizovat soustavy pomocí řešení o nízké hmotnosti pro zvýšení účinnosti režimu EV.

Většina aplikací pro systém řízení teploty akumulátoru, pohonů a výkonové elektroniky využívá pro chladicí okruhy složité pryžové a hliníkové rozvody. Společnost TI Fluid Systems interně vyvinula ucelenou řadu různých lehkých, vícevrstvých konstrukcí z nylonového plastu spolu s příslušnými rychlospojkami pro všechny provozní teploty vozidla. „V případě tohoto nového HEV Hyundai Santa Fe spolupracovala firma TI Fluid Systems s prvovýrobcem na úplném přechodu z tradičních tepelných okruhů podvozku na lehké, optimalizované materiály.

Kromě tepelných okruhů vedoucích chladicí kapalinu představila divize palivových nádrží a přívodních systémů (FTDS) v rámci TI Fluid Systems také novou tlakově odolnou plastovou palivovou nádrž označovanou jako „lehká přetlaková nádrž" (Light Pressurized Tank - LPT). Unikátní funkce elektrického hybridu typu HEV spočívá v tom, že v okamžiku, kdy se spustí elektrický pohon, se motor odpojí a uvnitř nádrže vzniká přetlak palivových par. Pro tento unikátní režim výhradně elektrického pohonu vozidla je nutná tlakově odolná nádrž, která udrží přetlak v nádrži a prodlužuje dojezd pouze na elektrický pohon. V rámci technologie LPT firmy TI Fluid Systems se při vyfukování dílu do formy zapracovávají mechanické kolíkové sloupky, které vyztužují horní a spodní plášť nádrže.

„Nový model HEV Hyundai Santa Fe spolu se spřízněnými modely SUV na téže platformě prokazují naši schopnost podílet se na každém vozidle více výrobky díky lehkým řešením pro elektrické hybridy," uvedl provozní ředitel Hans Dieltjens. „TI Fluid Systems je diferencovaným dodavatelem, který dokáže využít svého know-how v oblasti kapalin k řešení nových tepelných výzev, které elektrifikace přináší."

O společnosti TI Fluid Systems

TI Fluid Systems je předním světovým výrobcem systémů pro skladování, přepravu a dodávky kapalin, zejména pak pro trh lehkých užitkových vozidel. Společnost má téměř 100 let zkušeností s automobilovými kapalinovými systémy a své produkty dodávané všem významným globálním prvovýrobcům vyrábí na 107 místech v 28 zemích.

Další informace najdete na stránkách www.tifluidsystems.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/811902/TI_Automotive_Logo.jpg

KONTAKT: Erica Dzwonkiewicz, ředitelka pro marketing a komunikaci, edzwonkiewicz@tifs.com, +1-248-296-8419

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. června 2021

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď