Tchajwanský „Investiční fond pro střední a východní Evropu" má posílit průmyslovou spolupráci mezi Tchaj-wanem a Evropou

foto

Tchaj-pej 25. dubna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Investiční fond pro střední a východní Evropu (Central and Eastern Europe Investment Fund, CEE Fund) v hodnotě 200 milionů amerických dolarů, založený Národním rozvojovým fondem Výkonného dvora Tchaj-wanu, byl oficiálně svěřen do správy národní společnosti rizikového kapitálu Taiwania Capital. Fond se zaměřuje na hlavní strategická odvětví, jako jsou polovodiče, biotechnologie, letectví a kosmonautika, finanční technologie, elektromobily a laserová optika, a to jak na Tchaj-wanu, tak ve střední a východní Evropě (CEE), se zvláštním zaměřením na Litvu, Slovensko a Českou republiku. CEE Fund je určen pro kapitálové investice, nikoli pro půjčky nebo granty. Přednost dostanou tchajwanské společnosti, které mají zájem investovat ve střední a východní Evropě, a společnosti ve střední a východní Evropě, které by chtěly s tchajwanskými společnostmi vytvořit společné podniky, navázat technologickou spolupráci nebo partnerství v rámci dodavatelského řetězce. Kromě spolupráce při budování pevných dodavatelských řetězců je vizí fondu také podpořit hospodářské a investiční vazby Tchaj-wanu s demokratickými spojenci v Evropě.

Během pandemie onemocnění COVID-19 posílily Tchaj-wan a země CEE své diplomatické vztahy vzájemnými dary v podobě zásob pro prevenci epidemie. V říjnu 2021 navštívila Slovensko, Českou republiku a Litvu meziresortní delegace 66 zástupců průmyslu, akademické obce, výzkumu a dalších odvětví. Delegace pod vedením ministra Národní rady pro rozvoj Kung Ming-Hsina podepsala 18 memorand o spolupráci v širokém spektru témat – od vědeckých parků, leteckého průmyslu, elektromobility, chytrých měst, polovodičů nebo biotechnologií až po finance. Investiční fond pro střední a východní Evropu v hodnotě 200 milionů dolarů bude toto úsilí dále upevňovat.

Generální ředitel společnosti Taiwania Capital David Weng vyzdvihl bohaté příležitosti pro bilaterální spolupráci. Uvedl, že z návštěvy je patrné, že start-upy a podniky ve střední a východní Evropě jeví o Asii a Tchaj-wan velký zájem. Tchajwanské společnosti by zase chtěly rozvíjet svou přítomnost na trhu EU prostřednictvím investic v zemích CEE. Na základě čtyřletých zkušeností v oblasti domácích a zahraničních investic společnost Taiwania Capital doufá, že se jí podaří propojit potřeby a silné stránky průmyslových odvětví na obou stranách a podpořit partnerství mezi podniky ve střední a východní Evropě a na Tchaj-wanu. Současný plán zahrnuje pozvání start-upů ze zemí CEE na Tchaj-wan za účelem stáží nebo usídlení v inkubátorech, organizaci bilaterálních podnikatelských, investičních a obchodních delegací a pořádání akcí na podporu investic ve střední a východní Evropě pro další výměny. Jako řídícího partnera Investičního fondu pro střední a východní Evropu společnost Taiwania Capital nedávno přijala Mitche Yanga, který má bohaté zkušenosti s podnikáním, mezinárodním rozvojem podniků a podnikovými fúzemi a akvizicemi.

Pro dotazy ohledně investičního procesu a další informace nás kontaktujte na adrese:

+886-2-2720 1968 CE-Europe@taiwaniacapital.com

www.taiwaniacapital.com

O společnosti Taiwania Capital

Taiwania Capital je společnost rizikového kapitálu, která byla v srpnu 2017 společně založena Národním rozvojovým fondem Výkonného dvora Tchaj-wanu a soukromými podniky. Tato národní společnost rizikového kapitálu vytvořila čtyři fondy v oblasti technologií a biotechnologií. Ke konci roku 2021 dosáhla jejich celková velikost 465 milionů dolarů. Společnost již investovala do 41 domácích i zahraničních podniků a startupů přičemž pět z nich bylo kótováno na Tchaj-wanu a v Americe. Sedmi zahraničním podnikům asistovala při zakládání partnerství nebo budování závodů na Tchaj-wanu. Společnost Taiwania Capital má zastoupení na Tchaj-wanu a ve Spojených státech a v budoucnu plánuje zřídit pobočky ve střední a východní Evropě.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1802552/CEEFund_Taiwaniacapital.jpg

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 21:00 8°C

Celá předpověď