SuperNoty.cz a SAI pořádají sbírku na podporu muzikantů

foto

Praha 28. prosince 2020 (PROTEXT) - Hudba nás spojuje. Hudba je součástí našich tradic. Bez aktivních muzikantů by jsme o toto národní bohatství mohli přijít.


Není novinkou, že dnešní doba umělcům nepřeje. Kvůli koronakrizi řada muzikantů na volné noze někdy doslova bojuje o přežití.


Kromě muzikantů v zaměstnaneckém poměru je spousta těch, kteří žijí jen na základě příjmů z tzv. svobodného povolání. Jedná se přitom často o přední muzikanty podílející se na projektech nejen v Česku, ale reprezentují naší zemi po celém světě.

Většina z nich aktuálně musí řešit existenční problémy kvůli zrušení veškerých jejich naplánovaných aktivit s absolutně nejistým výhledem na následující měsíce.

S tím se rozhodlo něco udělat několik hudebních nadšenců z projektu SuperNoty.cz. Vznikla tak sbírka s názvem "Muzikantům", která má za cíl získání peněžitých příspěvků na podporu domácích výkonných hudebních a hudebně dramatických umělců, jejichž činnost byla zakázána nebo omezena krizovými opatřeními státních orgánů v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, v důsledku čehož se ocitli ve stavu hmotné nouze, tj. na úhradu nákladů spojených s realizací uměleckých děl a hudebních či jiných kulturních vystoupení a akcí, a to s cílem zachování českých kulturních hodnot a tradic.


Celá sbírka probíhá pod záštitou Svazu autorů a interpretů, skrze který bude probíhat také schvalování žádostí o příspěvek.


Číslo transparentního účtu pro dárce: 77201900/2010


Podrobné informace: https://supernoty.cz/umelci/sbirka?backlink=97gu2&listtype=Grid


Kontakt:

Michael Šolín

Managing Director

Super Noty, s.r.o.

Pacovská 2104/1, 140 00 Praha 4 - Krč

E: solin@spgroup.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

16°C

Dnes je čtvrtek 21. října 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď