STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN spouští výrobu stíracích losů

foto

Praha 4. května 2021 (PROTEXT) - Tiskárna netiskne už jen bankovky, ale nově i hry se stíracím polem, které veřejnost zná jako loterijní nebo spotřebitelský los. Částečně tak nahrazuje produkty, jejichž výroba se díky digitalizaci postupně utlumuje.

Globální změny zasáhly ceninovou polygrafii, kdy svět volá po digitalizaci tradičních tištěných produktů. V těchto dnech přichází tiskárna s novým produktem, kterým jsou stírací losy a další hry se stíracím polem. Konkrétně se jedná o loterijní nebo spotřebitelské losy či pohlednice a další tištěné produkty se stírací vrstvou. A protože mluvíme o produkci ceninové tiskárny, očekávání, že se tyto výrobky mohou pochlubit vysokou sběratelskou, estetickou a historickou hodnotou, je na místě. STC je jediná ceninová tiskárna v České republice, která dokáže obohatit běžný los o sofistikované ochranné prvky, běžně používané při výrobě cenin. Losy umí vyrobit už od menších emisí v řádu jednotek tisíc kusů. Kvalita celkového technického zpracování losů byla ověřena soudním znalcem a splňuje standardy používané pro ověřování kvality stíracích losů v ČR.

„Stírací los je produkt, kde se snoubí tradiční ceninová polygrafie a digitální služba, naše unikátní softwarové řešení pro generování tiskových podkladů. Kromě generování herních symbolů, validačních a dalších kódů software zajišťuje generování kontrolních mechanismů, následně využívaných systémem pro kontrolu a řízení celého výrobního procesu. Úroveň a způsob zabezpečení jsou stěžejním prvkem všech produktů STC,“ dodává generální ředitel STC Tomáš Hebelka.

STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN patří mezi tradiční české podniky, který doprovází historické milníky naší republiky více než 90 let. Svou produkci zahájila tiskem bankovek, ale dnes je její portfolio mnohem pestřejší. Kromě bankovek tiskne akcie, certifikáty, dluhopisy, jízdenky, tabákové a alkoholové známky, ale především vyrábí doklady, jako jsou občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní doklad, technický průkaz, digitální tachograf a jiné.

Tiskovou zprávu, fotografický materiál, logo STC máte k dispozici v příloze.

Kontakt pro další dotazy:

Mgr. Libuše Pavlíková marketingový specialista STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN, státní podnik Růžová 6, čp. 943, 110 00 Praha 1

e-mail: pavlikova.libuse@stc.cz | web: www.stc.cz

Kontakt pro další dotazy:

Mgr. Libuše Pavlíková marketingový specialista STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN, státní podnik Růžová 6, čp. 943, 110 00 Praha 1

e-mail: pavlikova.libuse@stc.cz ; web: www.stc.cz

19°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď