Společnost XCMG zahájila úzkou partnerskou spolupráci se skupinou Tsingshan Group za účelem vybudování nového výzkumného a výrobního centra pro nová energetická vozidla (NEV)

foto

Sü-čou (Čína) 20. února 2021 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost XCMG (burzovní index 000425.SZ), přední výrobce stavebních strojů, spojuje síly se skupinou Tsingshan Holding Group, která je největším světovým výrobcem korozivzdorné oceli. Společně se firmy zaměří na nové energie a chtějí investovat 5,5 miliardy čínských jüanů (852,85 milionů dolarů) do vybudování průmyslové základny pro novou energii XCMG Tsingshan New Energy Industrial Base (dále jen "základna") v provincii Sü-čou, která se bude specializovat na vývoj a výrobu technologií, produktů, akumulátorů, řidících systémů elektromotorů a dalších komponent včetně nových energetických vozidel (NEV).

Celková výměra tohoto projektu bude 673 397 metrů čtverečních, přičemž v první fázi bude vybudována polovina základny s celkovou investicí 2,5 miliardy čínských jüanů (387,76 milionů dolarů).

"Základna by podle plánů měla po dokončení ročně utržit 10 miliard čínských jüanů (1,55 miliardy dolarů) a hradit na daních 200 milionů čínských jüanů (31 milionů dolarů). Navíc významnou měrou přispěje k zintenzivnění výzkumu, vývoje, výroby a prodeje nových energetických vozidel (NEV) a souvisejících produktů firmy XCMG a současně nám umožní využít technologické výhody elektrických produktů a služeb," řekl Tung-chaj Luo, zástupce generálního ředitele firmy XCMG a generální ředitel automobilové divize XCMG Automobile Business Unit.

Od roku 2015, kdy byla prvotní základna v Sü-čou uvedena do provozu, tržby firmy XCMG Automotive každoročně rostou o 30 % a v roce 2020 překročily hranici 10 miliard čínských jüanů.

V roce 2020 se firmě XCMG podařilo dosáhnout významného pokroku v realizaci řady svých projektů, jako jsou elektrická stavební kolečka, traktory, nákladní míchačky a také nová energetická vozidla, důlní stroje, popelářské vozy s kapacitou 8 tun, bubnové vozy, 18 tunové kropící a čistící vozy, protiprachové vozy, nakladače nebo přístavní stroje v různých provedeních.

Společnost XCMG Automotive nabízí nejkomplexnější produktovou řadu, má nejsilnější základnu pro výzkum a vývoj a nejlepší řešení pro elektrifikaci a patří mezi tři největší společnosti na čínském trhu v oblasti těžké techniky a nákladních automobilů, které využívají novou energii. V mezinárodním měřítku firma XCMG začala v roce 2018 vyvážet do zahraničí svůj první logistický nákladní vůz E300 z řady nových energetických vozidel (NEV) a o rok později zahájila vývoz elektrických důlních nákladních vozů na vyspělé zahraniční trhy.

"Snažíme se v maximální míře orientovat na klíčové průmyslové obory, kterým v následujících letech chceme nabídnout technologie, nová energetická vozidla (NEV) i jejich hlavní komponenty s cílem vybudovat z naší divize nových energetických vozidel základnu pro strategický růst s obratem v řádu miliard čínských jüanů," dodal pan Luo.

Další informace najdete na webové stránce www.xcmg.com nebo se s firmou XCMG můžete spojit prostřednictvím sociálních sítí Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn a Instagram.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1441127/1.jpg

KONTAKT: Wang Lin, +86-516-87565404, xcmg_media@163.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

13°C

Dnes je čtvrtek 25. února 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď