Společnost Virtue Diagnostics uzavírá financování série B ve výši 100 milionů dolarů

Šanghaj (Čína) 7. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Virtue Diagnostics, inovativní IVD společnost, právě oznámila uzavření financování série B ve výši 100 milionů USD. Společnost Virtue Diagnostics, založená v roce 2019, se zaměřuje na klinické testy pro Čínu a rozvíjející se trhy. Společnosti Sequoia China a Morningside Ventures vedly investiční kolo se společností ORIZA Holdings. Na projektu se podíleli stávající investoři, společnosti Lilly Asia Ventures a PerkinElmer Ventures a výhradním finančním poradcem byla společnost HAOYUE Capital.

Virtue Diagnostics je globální společnost založená na platformě IVD (diagnostika in vitro), která se zaměřuje na poskytování cenově dostupných klinických řešení ve všech fázích onemocnění, včetně velmi časného screeningu, počáteční diagnostiky, sledování léčby a léčby minimální reziduální choroby.

Sídlo společnosti Virtue Diagnostics Corporate a její oddělení výzkumu a vývoje se nacházejí v Singapuru, výroba v Suzhou v Číně a CRO / klinická laboratoř v Pekingu.

Budoucí čínský trh v oblasti IVD se rozvíjí díky místním inovacím. „Strategií společnosti Virtue Diagnostics je zavádět ve spolupráci s globálními technologickými společnostmi nové technologické platformy, vyvíjet produkty a řešení speciálně zaměřené na čínský trh a urychlovat jejich uvádění na trh díky našemu vysoce zkušenému týmu odborníků v oblasti výzkumu a vývoje, registrace a obchodu," uvedl Johnson Zhang, generální ředitel společnosti Virtue Diagnostics.

Virtue Diagnostics je exkluzivním partnerem společnosti PerkinElmer pro klinickou hmotnostní spektrometrii v Číně. Hmotnostní spektrometr s trojitým kvadrupólem, vyráběný společností Virtue Diagnostics, byl uveden na trh ve 3. čtvrtletí roku 2021 poté, co získal schválení agentury NMPA. Společnost Panovue, kterou Virtue Diagnostics získala v roce 2021, je lídrem v oblasti multiplexní patologie a nabízí celou řadu řešení pro svou analytickou platformu.

Zatímco čínský trh v oblasti IVD je založen na místních inovacích, v mnoha rozvíjejících se zemích je oblast IVD stále ve svých počátcích a spoléhá se na dovážené produkty. Pandemie onemocnění Covid-19 přinutila organizace státní správy k posílení místních kapacit pro IVD prostřednictvím různých zvýhodnění. Společnost Virtue Diagnostics expanduje a přináší na vybrané rozvíjející se trhy vysoce kvalitní a cenově dostupné produkty v oblasti IVD.

Johnson také dodal: „Společnost Virtue Diagnostics zavede inovativní diagnostické technologie nejen v Číně, ale současně také na rozvíjejících se trzích, a to prostřednictvím fúzí a akvizic, společných podniků a místních subjektů. Díky našim bohatým oborovým zkušenostem, inovačním schopnostem a mezinárodnímu zázemí budeme úspěšní."

Yunxia Yang ze společnosti Sequoia China uvedla: „Společnost Virtue Diagnostics buduje konkurenceschopné diagnostické technologické platformy. Její tým je vysoce uznávaný pro své globální zkušenosti, silné technické know-how a celkovou úroveň realizace. Věříme, že společnost Virtue má vysoký potenciál stát se globálním lídrem. Sequoia China pomáhá inovativním společnostem v oblasti vývoje lékařských přístrojů a diagnostiky dosáhnout rychlého růstu a rychleji tak nabízet pacientům lepší produkty."

Lu Huang ze společnosti Morningside Ventures řekl: „Po 20 letech vývoje čínský IVD průmysl dokončil fázi nahrazování dovozových řešení. Technologie umožní přírůstkový rozvoj domácího trhu. Společnost Virtue je jedinečná svými úspěšnými podnikatelskými zkušenostmi v Číně a působením na mezinárodním trhu. Rychle se rozrůstá a dosahuje výrazných pokroků. Společnost Morningside využije své mezinárodní zázemí, globální kapitál a technologické zdroje, aby společnosti Virtue pomohla stát se předním výrobcem v oblasti IVD v Číně."

O společnosti Virtue Diagnostics

Virtue Diagnostics je inovativní společnost v oblasti IVD, zaměřená na infekční choroby, rakovinu a chronická onemocnění. Naším cílem je využívat našich rozmanitých technologických platforem k poskytování klinických řešení pro pacienty ve všech fázích onemocnění, včetně časného screeningu, počáteční diagnostiky, sledování léčby a léčby minimálních reziduálních onemocnění. www.Virtuedx.com

KONTAKT: Charlene, haixia.pan@perkinelmer.com

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď