Společnost Mori Building otevře letos na podzim novou věž Toranomon Hills Station Tower u stanice metra Toranomon Hills

foto

Tokio 25. ledna 2023 (PROTEXT/BusinessWire) - Nová věž nesmírně povznese Toranomon Hills, dopravní uzel spojující svět se středem Tokia a jeho rozvoj jako nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu

Společnost Mori Building Co., Ltd., přední japonský developer pro městskou zástavbu, v úterý ohlásila, že letos na podzim otevře věž Toranomon Hills Station Tower o 49 poschodích. Tento projekt vede sdružení Toranomon 1 & 2-chome District Urban Redevelopment Association, v němž je Mori Building vedoucím účastníkem. Se zrodem věže Toranomon Hills Station Tower, která je v současnosti důkladně integrována se stanicí metra Toranomon Hills Station, bude celá oblast Toranomon Hills, jež se nevídanou rychlostí rozšiřovala a vyvíjela směrem k realizaci nového mezinárodního centra a střediska globálního obchodu, dokončena jako „městské centrum“ honosící se významem a dopadem, který je srovnatelný s projektem Roppongi Hills.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230123005237/cs/

Toranomon Hills Station Tower je víceúčelová věž vysoká 266 metrů se 49 nadzemními a 4 podzemními podlažími. Při integraci celého rozvoje se stanicí Toranomon Hills linky Hibiya tokijského metra, bude věž doplněna o velké a rušné náměstí u stanice a o 20 metrů širokou terasu pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (součást silničního tahu National Route 1), jež nabízí přístup na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower Oval Square. Posílení a rozšíření místní víceúrovňové dopravní sítě na zemi, pod zemí a na úrovni terasy věž Station Tower nesmírně povznese Toranomon Hills jako dopravní uzel a celou oblast oživí významným zlepšením pro pohyb chodců.

Věž Station Tower nabídne kanceláře světové úrovně, stejně jako maloobchodní prostory integrované s náměstím, stanicí a hotelem, jejichž premiéra v Tokiu se chystá. Nejvyšší podlaží věže bude sídlem TOKYO NODE, interaktivního komunikačního objektu, sestávajícího ze sálů, galerií, bazénů, restaurací a dalších zařízení plně schopných vytvářet nové hodnoty, ideje a obchod překračující domény, zaměřené na sdílení kreativity se světem.

Otevřením Toranomon Hills Station Tower na podzim 2023 bude Toranomon Hills rozšířeno na 7,5 ha a celkovou podlahovou plochu 800.000 m2. Oblast se neustále vyvíjí jako komplex smíšeného využití integrovaný s městskými infrastrukturami, jako je ulice a metro, s podobným dopadem, jako má epochální projekt Roppongi Hills postavený rovněž společností Mori Building.

Otevřené a živé „Staniční atrium“ vytvořené integrovaným rozvojem stanice a okolí

Staniční atrium (2000 m2) je třípodlažní klenutý prostor ve stylu atria kombinovaný s koordinovanými a komplexními městskými a dopravními funkcemi.

Díky přímému propojení staničního atria s nedalekými prostory pro pořádání akcí a nakupování je prostor od rána do večera plný lidí.

20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce T-Deck nad hlavní silnicí

20 m široká velkorozměrná terasa pro chodce nad Sakurada-dori Avenue (National Route 1) a napojená na oválné náměstí Toranomon Hills Mori Tower. Vyvýšený chodník procházející věží stanice metra je hlavní trasou pro pohyb chodců ve směru východ-západ a kříží okresní a hlavní silnici. Poskytuje bezpečné městské prostory oddělením chodců a vozidel v této oblasti a bude sloužit jako lidi spojující náměstí v Toranomon Hills.

Interaktivní komunikační objekt spojující Tokio se světem: TOKYO NODE

Nejvyšší podlaží věže Toramonom Hills Station (45. až 49. a částečně 8.) budou sídlem pro TOKYO NODE, interaktivní komunikační objekt na ploše 10.000 m2.

Hlavní sál a tři galerie je možné využívat jednotlivě, nebo integrovaně jako jedno souvislé místo. Na střeše se otevřou střešní zahrada, bazén a dvě restaurace vedené šéfkuchaři světové třídy, včetně gril restaurace, na niž dohlíží Kei Kobayashi, první asijský šéfkuchař, který v Paříži získal tři hvězdy hodnocení Michelin. Laboratoř v 8. podlaží dále zlepší kapacitu zařízení jako vysoce funkčního a charakteristického prostoru pro komunikaci a sdílení znalostí, zcela nepodobného tradičním zařízením pro konference a bankety.

Navíc bude TOKYO NODE sloužit jako platforma šíření informací pro celou oblast Toranomon Hills, což umožní, aby se Toranomon Hills vyvinula do „komunikačního centra“ přitahujícího vysoce zkušené a vlivné lidi z celého světa, aby globálně sdíleli obchodní tvorbu a inovace.

Nový kancelářský prostor pro spojování lidí Reaguje na rozmanité potřeby a nové styly práce

Kancelářské prostory umístěné na podlažích 9, 10 a 15 až 44 (celkem 32 podlaží) nabízejí k pronájmu plochu o rozměru celkem asi 107.000 m2 a standardní podlaží o ploše asi 3.400 m2, včetně ploch bez sloupů s hloubkami asi 18,5 m od středu po povrch oken, což vyhovuje různým stylům práce a jiným potřebám globálních firem.

A dále, osm „magnetických zón“ je vybaveno atriovými prostory a schodišti, jež spojují horní a dolní patra na podporu komunikace a spolupráce mezi pracovníky a vytváření dynamičtějších a kreativnějších pracovišť.

Maloobchodní zařízení podporují práci a životy globálních hráčů

Maloobchodní prostor měřící asi 14.400 m2 zabere devět podlaží (B2-7.) s přibližně 80 obchody podporujících práci a životy globálních hráčů včetně kancelářských pracovníků a rezidentů.

T-Market (27 obchodů, přibl. 3000 m2) bude plný života od rána až do večera (07:00 až 23:00) s restauracemi, lahůdkami a obchody. Restaurace budou nabízet jídelníčky vysoké úrovně, ale za rozumné ceny, mnohé připravované široce uznávanými šéfkuchaři, pekaři a cukráři, včetně některých držitelů ocenění Michelin nebo Bib Gourmand.

Hotel Toranomon Hills: první hotel v Tokiu značky Unbound Collection společnosti Hyatt

1. a dále 11. až 14. podlaží budou domovem hotelu Toranomon Hills s 205 pokoji pro hosty, včetně standardních místností měřících asi 27 m2 až 34 m2. Hotelová značka je „The Unbound Collection by Hyatt,“ která bude mít v Tokiu svou premiéru jako součást souboru „Independent Collection.“

Sloužit bude jako „obývací pokoj pro Toranomon“ vítající pestrou škálu hostů svými restauracemi, kavárnami a salónky otevřenými směrem do města.

Na všechny zážitky z jídla a nápojů v hotelové kavárně a restauraci bude dohlížet Sergio Herman. Herman je rodilý Holanďan a šéfkuchař dlouhodobě oceňovaný hvězdami Michelin a toto bude jeho první výprava do Japonska.

Přední světoví architekti, projektanti a umělci

Projekt: Shohei Shigematsu (OMA)

Projekt věže Toranomon Hills Station je první architektonický projekt velkého rozsahu společnosti OMA v Tokiu. Její návrh vychází z koncepce pásu aktivity „THE ACTIVITY BAND“, neboli městské osy probíhající od Shintora-dori Avenue po oblast Akasaka/Toranomon a vytváří symbolické místo pro shromažďování a interakci lidí podél této osy.

Projekt hotelu (interiér): Space Copenhagen

Projekt hotelového interiéru je od společnosti Space Copenhagen, což je dánská firma zabývající se projektováním interiérů, a bude to její první návrh interiérů v Japonsku.

Získány četné globální certifikáty ohledně životního prostředí

Oblast Toranomon Hills získala předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii NF programu LEED.

Kanceláře a maloobchodní prostory věže získaly předběžný platinový certifikát, nejvyšší ocenění v kategorii BD+C:CS a předběžný certifikát WELL a očekává se zisk nejvyššího platinového certifikátu, jakmile bude stavba dokončena. Je to v Japonsku druhá největší předběžně certifikovaná nemovitost po komplexu Azabudai Hills.

Navíc bude Station Tower od chvíle dokončení 100% napájena obnovitelnou energií vyhovující RE100.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230123005237/cs/

Kontakty:

International Media Inquiries

Saori Asano Public Relations, Mori Building Co., Ltd.

Tel +81 (0)3 6406 6606

Fax +81 (0)3 6406 9306

E-mail koho@mori.co.jp

Weber Shandwick Japan

Reina Matsushita (tel: +81 (0)80 2375 0295)

Mayuko Harada (tel: +81 (0)90 9006 4968)

Masashi Nonaka (tel: +81 (0)80 1037 7879)

E-mail moribldg@webershandwick.com

Zdroj: Mori Building Co., Ltd.

4°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď