Společnost Medisca podepsala smlouvu o výhradní globální distribuci řady výrobků ORA Padagis mimo USA a Izrael

foto

Montreal 13. ledna 2022 (PROTEXT/BusinessWire) - Dne 9. prosince 2021 uzavřela společnost Medisca se společností Padagis (dříve divize Rx společnosti Perrigo) výhradní globální smlouvu o výrobě, dodávkách, licencování a distribuci produktové řady ORA, která sestává z následujících produktů Padagis v konečné formě: ORA-Plus®, ORA-Sweet®, ORA-Sweet® SF, ORA-Blend® a ORA-Blend® SF. Společnost Medisca tak získala výhradní distribuční práva na všech světových trzích s výjimkou Spojených států a Izraele a dále nevýhradní distribuční práva se smluvními výhodami pro Austrálii.

„Tato exkluzivní smlouva posiluje pozici společnosti Medisca coby průkopníka personalizované medicíny na celém světě,“ uvedla Panagiota Danopoulos, viceprezidentka společnosti Medisca pro globální strategii a inovace. „Partnerství se společností Padagis je dalším důležitým krokem v rozšiřování naší působnosti, protože dále rozvíjíme sílu značek spadajících pod společnost Medisca, která je globálním průkopníkem ve farmaceutickém průmyslu, laboratorních činnostech, kosmetickém průmyslu a dalších odvětvích zdravotní péče.“

Produkty ORA, které před více než 20 lety vyvinula společnost Paddock Laboratories, již v roce 2011 převzala společností Perrigo, nyní vyrábí společnost Padagis v Minnesotě. Jedná se o nejdéle používané perorální přípravky na trhu a jejich účinnost dosvědčuje více než 150 stabilitních studií. Právě díky tomuto bezkonkurenčnímu portfoliu studií jsou produkty ORA mnohdy považovány za nejvhodnější přípravky pro perorální léčbu po celém světě. Značka ORA se dále prosazuje mimo oblast výroby léků. Lze ji nalézt ve volně prodávaných produktech v obchodních domech a je součástí hotových léků schválených FDA.

„Produktová řada ORA dosud spoléhala na služby několika distributorů po celém světě,“ říká Colter VanStedum, výkonný viceprezident společnosti Padagis a ředitel pro růst. „Naše rozhodnutí centralizovat distribuci prostřednictvím společnosti Medisca bylo do značné míry dáno jejími globálními distribučními možnostmi. Produkty ORA mají obrovský potenciál v péči o pacienty v kritickém stavu, zejména v pediatrické péči, a měly by být široce dostupné lékárníkům, lékařům a především pacientům na všech světových trzích. Vytvoření tohoto partnerství bylo strategickým krokem k maximalizaci pozitivního dopadu na pacienty po celém světě.“

Panagiota Danopoulos dodává: „Standard kvality a mezinárodní síť společnosti Medisca otevřely cestu k podpisu takové smlouvy. Jde o další klíčový milník v našem úsilí o růst a přední pozici, díky níž můžeme na rozvíjejících se trzích dosáhnout významných, udržitelných změn.“

Na základě této dohody společnost Medisca v některých zemích svým jménem podá mezinárodní přihlášku ochranných známek.

O společnosti MEDISCA

Společnost MEDISCA je celosvětovým lídrem v oblasti zdravotní péče a etablovala se ve výrobě farmaceutických směsí, laboratorních činnostech, kosmetice a dalších odvětvích zdravotní péče. Již více než 30 let si společnost MEDISCA zakládá na tom, že lékárnám a příbuzným zdravotnickým zařízením nabízí nejmodernější sortiment a rozvíjí celosvětovou síť zaměřenou na personalizovanou medicínu. Díky upřímným vztahům, bezproblémové spolupráci, praktickým procesům a strategickým globálním partnerstvím poskytuje MEDISCA inovativní produkty, špičkové služby a prvotřídní systémy podpory. Další informace o společnosti MEDISCA najdete na stránce www.medisca.com a na twitterovém profilu @medisca.

O společnosti PADAGIS

Společnost PADAGIS se snaží zlepšit životní podmínky co největšího počtu pacientů a spotřebitelů tím, že vyvíjí, vyrábí a distribuuje vysoce kvalitní a cenově dostupné specializované zdravotnické výrobky. Společnost je předním poskytovatelem řady lokálních a dalších speciálních léčiv a na celém světě zaměstnává více než 1 300 lidí. Navštivte PADAGIS na stránce (http://www.padagis.com).

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220112005211/en/

Kontakty

Panagiota Danopoulos

Viceprezidentka společnosti Medisca pro globální strategii a inovace

www.medisca.ca

1-800-665-6334

Zdroj: Medisca

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď