Společnost ITT jmenovala Bartka Makowieckého senior viceprezidentem pro strategii a rozvoj podnikání, který bude odpovědný za všechny iniciativy v oblasti fúzí a akvizic

foto

White Plains (USA) 14. září 2021 (PROTEXT/BusinessWire) - Společnost ITT Inc. (NYSE: ITT) dnes jmenovala Barteka Makowieckého senior viceprezidentem pro strategii a rozvoj podnikání. Bude se tak zodpovídat generálnímu řediteli společnosti, kterým je Luca Savi. Ve své funkci bude Makowiecki řídit všechny strategické a akviziční aktivity v rámci ITT.

Makowiecki do ITT přechází ze společnosti Ingredion, kde zastával pozici ředitele oddělení globální strategie, fúzí a akvizic a rizikového kapitálu. Během svého působení ve společnosti Ingredion vybudoval prvotřídní strategickou základnu, rozšířil růstové platformy společnosti a zavedl nový program řízení rizikového kapitálu, v rámci něhož společnost investuje do firem a projektů v rané fázi vývoje. Před nástupem do společnosti Ingredion zastával Makowiecki stále vyšší pozice v oblasti řízení fúzí a akvizic ve společnostech Owens Corning Corporation a Parker-Hannifin, při kterých získal zkušenosti i s mezinárodním obchodem.

„Bartek je zkušený manažer s prokazatelnými výsledky v oblasti fúzí a akvizic i řízení portfolia. Jeho zkušenosti jsou pro ITT velmi přínosné, protože se snažíme urychlit naši strategii využití kapitálu,“ řekl generální ředitel a prezident ITT Luca Savi. „Bartek je jedinečným talentem a správným lídrem, který bude řídit naši dlouhodobou strategii a pokračovat ve vytváření hodnoty pro akcionáře.“

Makowiecki získal titul Master of Business Administration na Čínské univerzitě v Hongkongu a bakalářský titul v oboru mezinárodní obchod a finance na Regents University ve Velké Británii. Nyní bude pracovat v celosvětovém ústředí společnosti ITT ve White Plains ve státě New York.

O společnosti ITT

Společnost ITT je předním diverzifikovaným výrobcem vysoce kvalitních kritických komponent a technologických řešení na míru pro oblasti energetiky, dopravy a průmyslu. Společnost ITT vychází ze svého inovačního odkazu a ve spolupráci se svými zákazníky dodává trvalá řešení pro klíčová odvětví, která jsou základem našeho moderního životního stylu. Sídlo společnosti ITT se nachází ve White Plains ve státě New York. Své zaměstnance má ve více než 35 státech a její výrobky se prodávají přibližně ve 125 zemích světa. V roce 2020 firma dosáhla tržeb 2,5 miliardy dolarů. Další informace najdete na www.itt.com.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210913005008/en/

Kontakty

Kontakt pro investory

Mark Macaluso

+1 914-641-2064

mark.macaluso@itt.com

Zdroj: ITT Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

18°C

Dnes je pátek 17. září 2021

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď