Proběhl čtvrtý ročník mezinárodní soutěže vín Zlatý pohár Česko Slovenska

foto

Brno 21. června 2022 (PROTEXT) - Zlatý pohár Česko Slovenska má za sebou další soutěžní ročník a také navazující vinný festival Ovínění v centru Brna. Již potřetí putuje hlavní cena na Slovensko, kdy nejlepší kolekci vín představilo Vínárstvo Miro Fondrk. Nejlepší víno soutěže, šampion, je také ze Slovenska, a to Merlot 2017 z vinařství Angel Wines.

Zlatý pohár je soutěž vín se zaměřením na české a slovenské vinaře s navazujícími aktivitami, kterými dále propaguje navzájem česká a slovenská vína mezi odbornou i širokou veřejností.

„Na šampiony mezi víny a tituly pro nejlepší vinařství je to po čtvrtém ročníku soutěže v pomyslném souboji mezi vinaři 3:1 pro Slováky. Máme v příštích letech co dohánět. Nutno ale říct, že souboje jsou to vyrovnané a rozhodují vždy naprosté detaily,“ říká David Schön, organizátor soutěže.

Celkově komise hodnotily 237 vín a udělily 12 dvojitých zlatých a 68 zlatých medailí. Kromě toho soutěž oceňuje nejlepší kolekce vín a uděluje titul hvězdných vinařství. Pro zisk tohoto ocenění je třeba ukázat výjimečnou kvalitu napříč vinařstvím. Titul letos získalo rekordní počet vinařství, a to 19. Je vidět, že soutěž přitahuje ty nejlepší producenty z obou zemí.

Veškerá soutěžní vína byla k ochutnání v rámci festivalu Ovínění na Zelňáku 10. a 11. června v Brně. „Počasí nám přálo a akci během dvou dnů navštívilo odhadem okolo dvou tisíc návštěvníků. Máme radost, že lidé rádi zkouší i méně známá vína a třeba objeví nového oblíbeného vinaře. Protože je o tento koncept ochutnávek velký zájem, plánujeme na podzim představit vína také v Bratislavě,“ doplňuje druhý z organizátorů, Jakub Pernica.

Kompletní výsledky soutěže jsou dostupné na www.zlatypohar.eu.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

22°C

Dnes je sobota 2. července 2022

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď