POD: První databáze pro metadata

San Francisco 12. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Dnes byla spuštěna veřejná databáze Onchain (Public Onchain Database, POD), která usnadňuje a zpřístupňuje práci s daty v metaverzu. POD je projekt v prostředí Web3 a v jediném rozhraní pro vývojáře, tvůrce a uživatele spravuje všechna data (metadata) v metaverzu.

S rozšiřováním metaverza totiž rostou i problémy spojené s prací s daty na různých místech. Aby se metaverzum mohlo rozšiřovat a decentralizované aplikace fungovaly, musí existovat spolehlivá externí platforma pro spolupráci v oblasti dat.

POD jakožto první komplexní databáze metadat tyto potřeby naplňuje. Vytváří pro uživatele metaverza a prostředí Web3 bohatý datový ekosystém: od nástrojů pro spolupráci až po roboty a automatizaci.

Tři palčivé body při správě metadat

Veškeré objekty v metaverzu jsou v podstatě metadata. Adresa, identita, transakce nebo NFT – to vše jsou formy metadat.

POD řeší tyto tři palčivé body při práci s metadaty:

Složité vyhledávání

On-chain data jsou rozptýlena v kontraktech na různých sítích. Zatím není možné, aby kontrakty získávaly všechna data z jediného společného prostředí.

Obtížné hledání vazeb

Kvůli nerelačnímu ukládání je obtížné určovat vztahy mezi dvěma entitami nebo přiřazovat entity k jejich metadatům.

Obtížná využitelnost

Každá síť nebo aplikace má jedinečnou metodiku přenosu dat. Data z různých zdrojů je tak nutné předem zpracovat, aby mohla fungovat společně.

Proč je zapotřebí metadat

POD byla v zájmu vyřešení problémů současných datových blockchainů vyvinuta jako neutrální datový middleware zajišťovaný třetí stranou, který poskytuje klíčové funkce a rozvíjí plný potenciál metadat.

Výhody pro poskytovatele dat:

- Lepší vyhledávání dat

- Zajištění systému pro shodu dat

- Zajištění nekonečné rozšířitelnosti pro NFD

Výhody pro uživatele dat:

- Rychlý přístup k datům z více řetězců

- Snadná definice kategorie dat

- Štítky pro správu dat

To je jen několik příkladů. POD díky robustní sadě funkcí a výhod zefektivní a zjednoduší práci s metadaty pro všechny zúčastněné strany v metaverzi v prostředí Web3.

Budoucnost

Cílem POD je propojit různé strany a navázat dialog, který inspiruje decentralizovanou komunitu. POD může společným úsilím dospět k dohodnutému standardu spolupráce v oblasti dat organickým způsobem zdola nahoru.

Součástí vize POD je také dosažení konsensu ohledně spolupráce oblasti metadat, která se stane důležitou součástí datové infrastruktury Web3. POD vytváří prostor pro růst hodnoty blockchainových dat a sítí a posouvá ekosystém datové spolupráce Web3 do nových výšin.

KONTAKT: bd@poddb.io

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď