Plnou parou vpřed! Plán alternativních pohonů společnosti GWM hlásí prudkou expanzi

foto

Pao-ting (Čína) 8. ledna 2022 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost GWM představila v roce 2021 cíl dosáhnout v příštích několika letech nulových emisí uhlíku a uvedla na zahraniční trh řadu nových produktů s alternativním pohonem pro urychlení svého plánu alternativních paliv.

Inspirována odvětvím vozidel s alternativním pohonem a jejich trhem se stala společnost GWM průkopníkem v návrzích hybridních elektrických aut, v první řadě svými modely HAVAL H6 HEV a HAVAL JOLION HEV uvedenými na trh v Thajsku. Tato dvě vozidla mohou díky technologii HEV udržovat trvale nízkou spotřebu paliva za různého stavu silnic. V případě dopravní zácpy může tento typ auta přímo přepnout z palivového motoru na elektromotor a ušetřit tak 35 – 50 % paliva.

Podle oficiální zprávy se HAVAL H6 HEV již pět měsíců v řadě umisťuje v Thajsku na prvních dvou příčkách v segmentu SUV třídy C. Současně s tím je i druhé vozidlo vysoce oceňováno uživateli pro své vynikající výkony.

S cílem vstoupit na vyspělý evropský automobilový trh uvedla společnost GWM na trh rovněž modely PHEV a BEV a své špičkové SUV WEY COFFEE 01 PHEV vystavila na veletrhu Internationale Automobil-Ausstellung 2021 v německém Mnichově. Tento model se vyznačuje vysokým výkonem a flexibilitou, díky níž dokáže rychle poskytovat kombinovaný výkon palivové a elektrické energie a zajistit tak bezpečnost uživatelů při předjíždění, zejména za jízdy vysokou rychlostí.

Společnost GWM vždy staví svůj vývoj v oblasti alternativních pohonů na základě technologických inovací. Nyní, po pěti letech přípravy, uvedla na trh svou platformu L.E.M.O.N. Do tohoto DHT systému vložila investici 20 miliard CNY. Systém nabízí kompatibilitu s HEV, PHEV a „PHEV+P4" i dalšími energetickými modely a přináší tak určitý stupeň technického komfortu pro celé odvětví.

V oblasti výzkumu a vývoje nových pohonů zkoumala společnost GWM další cesty technického vývoje včetně HEV. Nově se společnost pustila do technologie vodíkového pohonu a v srpnu 2021 dokončila první světový projekt provozu 100 těžkých nákladních vozidel o váze 49 tun s vodíkovým pohonem.

Dle zprávy společnosti GWM o prodejích za rok 2021 činí prodej nových energetických modelů celkem 136.953 vozidel, což představuje 10,7 % celkových prodejů (1,28 milionu). V následujících čtyřech letech bude společnost pokračovat v expanzi svého plánu vozidel s alternativním pohonem a vynaloží další úsilí k naplnění strategického cíle dosažení 80 % celkového celosvětového prodeje vozidly s novými typy pohonu.

"V příštích pěti letech se chystá společnost GWM investovat až 100 miliard CNY do výzkumu a vývoje, zejména v oblastech alternativního pohonu a inteligentních technologií, aby tak udržela své postavení technologické špičky a urychlila realizaci cíle nulových emisí uhlíku," oznámil na strategické konferenci 2025 Strategy Global Launch Conference rotující prezident společnosti GWM Mu Feng.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1722054/GWM_launches_a_variety_of_new_energy_model.jpg

Kontakt pro média: Pupu Li, + 86 134-6654-4432, Email: lipupu@dsconsulting.com

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

14°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď