OZP: Nenechávejte vše na poslední chvíli a přijďte včas!

foto

Praha 29. dubna 2021 (PROTEXT) - Oborová zdravotní pojišťovna se primárně zaměřuje na onkoprevenci a svým klientům tak poskytuje jednoznačně nejširší nabídku preventivních vyšetření. K nejvíce využívaným patří sedm programů z řady STOP, které jsou zaměřeny na rakovinu prsu, kůže, prostaty, ledvin a břišních orgánů nebo dutiny ústní, osteoporózu či infarkt. V jejich rámci se pojištěnci OZP mohou navíc rozhodnout, zda vyšetření u některého ze smluvně zajištěných poskytovatelů zdravotních služeb absolvují bezplatně, nebo zda si vyberou jakéhokoliv jiného poskytovatele příslušné odbornosti, vyšetření si zaplatí a účtenku uplatní formou Kuponu pro daný program.

Prevence a včasné odhalení nemoci sehrávají důležitou roli. Odkládání jakéhokoli preventivního vyšetření se proto nemusí vyplatit. I v dnešní koronavirové době tak odborníci vyzývají lidi, aby chodili na preventivní prohlídky a zbytečně neodkládali žádné z plánovaných vyšetření.

7 PROGRAMŮ Z ŘADY STOP RAKOVINĚ A CIVILIZAČNÍM NEMOCEM

STOP rakovině kůže (bezplatně/příspěvek 800 Kč): preventivní vyšetření digitálním či ručním dermatoskopem je určen všem klientům OZP bez věkového omezení. Tímto vyšetřením lze odhalit až 90 % všech kožních nádorů v počáteční fázi onemocnění.

STOP rakovině prsu (bezplatně/příspěvek 1200 Kč): včasná diagnóza slibuje až 95% pravděpodobnost vyléčení. V posledních letech bohužel přibývá případů tohoto vážného onemocnění mezi stále mladšími ženami, a proto OZP přispívá či plně hradí toto vyšetření ženám již od 40 roku jejich života, z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno až od 45 let.

STOP rakovině prostaty (bezplatně/příspěvek 1200 Kč): vyšetření pro muže od 40 let. Právě tento druh rakoviny je mezi muži nejčastějším. Včasné odhalení přispěje k větší pravděpodobnosti vyléčení.

STOP rakovině ledvin a břišních orgánů (bezplatně/příspěvek 800 Kč): ačkoliv je naše republika na prvním místě v počtu výskytů nádorů ledvin, neexistuje screening těchto nádorů, který by byl hrazený z veřejného zdravotního pojištění. OZP proto poskytuje vyšetření břicha ultrazvukem všem svým pojištěncům ve věku nad 50 let.

STOP rakovině dutiny ústní (bezplatně/příspěvek 700 Kč): toto onkologické onemocnění postihuje dvakrát častěji muže než ženy a tvoří asi pětinu všech nádorů. Rizikovou skupinou jsou lidé nad 25 let, zvláště kuřáci a ti, kteří často pijí tvrdý alkohol. K včasnému odhalení abnormalit ústní sliznice pomáhá mimo jiné i vyšetření přístrojem VELscope.

STOP osteoporóze (bezplatně/příspěvek 1000 Kč): říká se o ní, že je jednou z civilizačních chorob související s naším ne vždy zdravým životním stylem. Rozhodně je dobře její prevenci nepodceňovat a podstoupit včas potřebná vyšetření. Tento program mohou u OZP využít pojištěnci nad 50 let.

STOP infarktu (bezplatně/příspěvek 1000 Kč): k nejčastějším příčinám pracovní neschopnosti a úmrtí patří ischemická choroba srdeční, cévní mozková příhoda a cukrovka. Přesto i tady je možná prevence, která spočívá ve snížení ovlivnitelných rizikových faktorů. Program je určen pro klienty ve věku 30 až 55 let.

Kromě příspěvků na preventivní vyšetření onkologických a civilizačních onemocnění má OZP ve své nabídce například i celoroční Kupony na očkování do max. výše 1 000 Kč nebo lázeňské procedury v max. výši 2000 Kč. V rámci Kuponu na preventivní aktivity lze čerpat příspěvek 500 Kč nejenom na rovnátka, brýle, kontaktní čočky, vitamíny, doplňky stravy a léčivé přípravky zakoupené v lékárně či sportovní aktivity, ale i na testy na COVID-19 (PCR testy, antigenní testy nebo testy na protilátky).

Chytrý pomocník jménem VITAKARTA nabízí více než 50 benefitů

Příspěvky lze jednoduše čerpat prostřednictvím aplikace VITAKARTA, která je teď ještě přehlednější a snadnější na ovládání. Z pohodlí domova může pojištěnec využít veškerých služeb, aniž by musel osobně navštívit kamennou pobočku. VITAKARTA zobrazuje množství a možnosti využití kreditů, které pojištěnci získávají za různé aktivity v péči o své zdraví a přináší informace o všech Kuponech včetně podmínek jejich čerpání.

Prostřednictvím VITAKARTY začala OZP v roce 2019 jako první, a prozatím jediná zdravotní pojišťovna, poskytovat svým klientům možnost získat vyhodnocení EKG křivky pořízené hodinkami s CE certifikací na měření EKG Apple Watch. Později nabídku rozšířila o hodinky Fitbit Sense a nově teď i o Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3, na které mohou uživatelé VITAKARTY v programu Zdravotnické prostředky a pomůcky pro chronicky nemocné čerpat příspěvek až 10 000 korun.

Pokud ještě nejste pojištěncem OZP, můžete si prohlédnout demoverzi aplikace VITAKARTA.

Kontakt pro média:

Mgr. Nicol Lenertová PR specialista / Tisková mluvčí

nicol.lenertova@ozp.cz

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď